Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmalarının Finali NTO Sponsorluğunda Yapıldı

Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmalarının Finali NTO Sponsorluğunda Yapıldı

Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmalarının Finali NTO Sponsorluğunda Yapıldı

Nizip Ticaret Odası (NTO) sponsorluğunda ve ev sahipliğinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Ortaokullar arası bilgi yarışmalarının finali yapıldı.

Düzenlenen final yarışmasında Abdurrahman Alkan Ortaokulu birinci, Ayşen Müslüm Erdoğan Ortaokulu ikinci ve Yunus Emre Ortaokulu üçüncü oldu.

Yarışma sonucunda birinci olan Abdurrahman Alkan Ortaokulu’nun öğrencilerine tam altın, ikinci olan Ayşen Müslüm Erdoğan Ortaokulu’nun öğrencilerine yarım altın, üçüncü olan Yunus Emre Ortaokulu’nun öğrencilerine çeyrek altın ve ayrıca yarışmacı okulların müdürlerine de plaket verildi.

Yarışmanın açılışında bir konuşma yapan NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt “Pandemi ve bölgemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle en son 2019 yılında düzenlediğimiz bilgi yarışmasının bu yıl 17.incisini düzenlemekteyiz.” dedi.

4 Mart’ta başlayan bilgi yarışmalarına Nizip ve çevre köylerinde bulunan 46 Ortaokulun katıldığını belirten NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Siz değerli eğitim camiası ile yeniden bu heyecan verici atmosferde birlikte olmaktan çok mutluyuz. Yarışmaya katılarak başarı gösteren tüm öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum. 2019 -2024 yıllarında birçok alanda önemli ilerlemeler yaşanmıştır. Örneğin; yapay zeka, 5g teknolojisi, elektrikli araçlar, yeşil dönüşümün önemi gibi konuları söyleyebiliriz. Aynı zamanda eğitim ve öğretim alanında da; dijital eğitim platformları, çevrimiçi dersler ve kişiye özgü eğitim materyalleri, web seminerleri ve uzaktan eğitim araçları önemli hale gelmiştir. Uzaya giden ilk Türk astronot Alper Gezeravcı da bizlere gurur kaynağı olmuştur. Bu gelişmeler bize eğitim ve öğretim sürecinde, dünyadaki gelişmeler paralelinde stratejik eğitim modeli ile hızlı düşünme ve problem çözme becerilerini arttırarak, eğlenceli ve motive edici uygulamalar ile öğrenmeyi teşvik etmeliyiz. Başarı yolunda vazgeçmek yerine başladığını bitiren bireyler yetiştirmeliyiz. Örneğin; Sporcu Bau Samnang en sonuncu olduğunu bile bile başladığı işi bitirmek için aniden şiddetlenen yağmura rağmen son çizgiye kadar koşmuştur. Bazen birinci olmak değil işi bitirmekte önemlidir.  Sevgili öğrenciler; elinizden gelenin en iyisini yapınız, sabır ve azim ile şimdi olmasa bile yarın farklı zamanlarda hayat sizleri ödüllendirecektir. Her alanda kendinizi geliştiriniz, dönüştürünüz ve yeniliklere açık olunuz.  Nizip Ticaret Odası geleceğimizin teminatı çocuklarımız için gerçekleştirilecek projelere ve etkinlere katkı sağlamaya devam edeceğiz. TBMM kuruluşunun 104’nci yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bu güzel günü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Bu yarışmanın gerçekleştirilmesinde emeği gecen tüm okullarımıza, öğrencilerimizin ailelerine, Değerli Milli Eğitim Müdürümüze ve Öğretmenlerimize, Çalışanlarına ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür eder, başarılarının devamını diliyor, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Yapılan bilgi yarışması finaline, Nizip Kaymakamı Osman Uğurlu, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Nizip Belediye Başkan Yardımcısı Tanju Bayındırlı, NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak, NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, NTO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, okul müdürleri çok sayıda öğrenci ve veli de katıldı.