YARALI KEDİ TEDAVİ EDİLDİ

YARALI KEDİ TEDAVİ EDİLDİ

Alınan bilgilere göre sabah erken saatlerde ilçe merkezinde plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir otomobilin çarparak ağır yaraladığını gören vatandaşlar, yaralı kediyi bir kutu içerisinde Nizip Devlet Hastanesine getirdiler.

 

Patilerinden ve karın bölgesinden yaralanan kedi ile yakından ilgilenen Hastane personeli ise tedavisi için veteriner hekim Hüseyin Kutlu’dan yardım istediler.

 

Bunun üzerine Nizip Devlet Hastanesi’ne gelen Veteriner Hekim Kutlu, hastane imkânlarını kullanarak yaralı kedinin tedavisini yaptı.

 

Konuyla ilgili konuşan Veteriner Hekim Kutlu; Yaralı bir kedinin olduğunu öğrenince hastaneye geldim, ilk tespitim kedinin arka ayaklarında felçlik oluşmasıydı. Bunun üzerine kediye ilk müdahaleyi yaparak hastanede tedavi ettim. Bundan sonraki süreçte ilgili birimlere teslim edip süreci takip edeceğiz” şeklinde konuştu.

 


İlk müdahalesi Nizip Devlet Hastanesi’nin Acil bölümünde yapılan kedinin Gaziantep Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı’ndan gelecek olan ekibe teslim edileceği bildirildi.