Vergi Haftası başladı

Vergi Haftası başladı
Vergi Haftası başladı
Vergi Haftası başladı

Vergi Haftası başladı

31'inci Vergi Haftası kapsamında 1 Mart'a kadar ülke genelinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.
Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Nizip Vergi Dairesi MüdürÜ Ali Cibik ve Vergi Dairesi çalışanları tarafından Kültür Parkı'nda Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Nizip Vergi Dairesi Müdürü Ali Cibik ve Vergi Dairesi çalışanları daha sonra Nizip Kaymakamı Kemal Şahin'i ziyaret ettiler.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, her yıl şubat ayının son haftasında kutlanan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlanıyor.

Bugün başlayan ve 1 Mart'a kadar kutlanacak 31'inci Vergi Haftası nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Buna göre, Türkiye genelinde, beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren gönüllü uyum seviyesi yüksek mükellefler iş yerlerinde ziyaret edilerek, sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerileri alınacak.

Genç girişimcilere vergi konularında bilgilendirme yapılacak ve "Genç Girişimcilere Vergi ve Sigorta Prim Teşviki" broşürü dağıtılacak. Üniversitelerde stantlar kurularak vergi bilinci, kayıt dışı ekonomi, istihdam, kariyer imkanları gibi konularda bilgilendirme yapılacağı belirtildi.