Uzaktan eğitimle ders başladı

Uzaktan eğitimle ders başladı

Uzaktan eğitimle ders başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla eğitime verilen bir haftalık aranın sona ermesiyle uzaktan eğitim süreci başladı.

Nizipli evde çocukları için okul ortamı oluşturan aileler, televizyon karşısına masa ve sandalye kurarak öğrencilerin rahat bir şekilde ders işlemesini sağladı.

Nizip Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Corona virüsü önlemleri kapsamında başlatılan uzaktan eğitim sistemiyle ilgili çocukların paniğe sevk edilmemesi gerektiğini söyledi.

Gündeş, saat 09:00’da ilk ders için TRT EBA TV’nin 3 kanalı üzerinden verildiğini söyledi.
Nizip Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, sürecin farklı bir deneyim olduğunu, ilk birkaç gün zorlanılsa da hep birlikte yönetileceğine inandığını söyledi. Gündeş, Değerli ailelerimiz Bu süreçte en büyük destekçimiz sizler olacaksınız. Evde küçük kardeşlerimiz varsa lütfen çocuklarımızın derslerini dinlemesine özen gösterin. Bizler bu açığı çocuklarımızın en iyi kitap okuyarak atlatmasını sağlayabiliriz. Sizler de okuyarak onlara destek olmaya gayret edin dedi.

Milli Eğitim Müdürü Gündeş, Bu süreçte bazı zorluklarımız olabilir, bazı aksaklıklar olabilir çünkü dünyada uzaktan eğitimi bütün öğrencileri için aynı anda yapabilen bir ülke yok ama Türkiye bu konuda öncülük ediyor. Biliyorsunuz 3 HD, 3 SD kanalımız var. Bunun nedeni Türkiye’deki tüm televizyonları kapsayabilmek ve bu kapsam dahilinde de her öğrencimizin erişebilmesini mümkün kılmak.Eğer bir çocuğumuz bir dersi kaçırırsa ya da izlemeyi unutursa veya başka bir sebep olursa bunun tekrar yayını var. Daha sonra eğer gerekirse EBA’dan da internetten de konu tekrarlarını, soru çözümlerini, öğretmenlerle iletişimlerini hayata geçirebilirler.Bu bizim için de bütün ülke için de yeni bir deneyim, bunu hep birlikte yapacağız, hep birlikte başaracağız ifadesini kulandı.