Selimiye Camii Gençlik Merkezi'nde EBA Sınıfı oluşturuldu

Selimiye Camii Gençlik Merkezi'nde EBA Sınıfı oluşturuldu

Nizip Müftülüğüne bağlı Selimiye Camii Gençlik Merkezinde Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Canlı Ders Sınıfı oluşturdu. Evinde bilgisayar ya da internet olmayan çocuklar, bu sınıflarda canlı eğitim alabilecek, isterlerse derslerinden sonra kalıp ders çalışabilecek.

Nizip Müftülüğü Selimiye Camii Gençlik Merkezinde 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ilk döneminde uzaktan eğitim kararının alınmasının ardından, Selimiye Camii Gençlik Merkezi’nde EBA Canlı Ders Sınıfları oluşturdu. Evlerinde internet olmayan, bilgisayar olmayan ya da sorun yaşayan öğrenciler, bu sınıflara gelerek burada canlı derslere katılabilecek. Öğrenciler isterlerse canlı eğitim sonrası ders çalışabilecek. Ayrıca bu sınıflar öğrencilerin kullanımı sonrası temizlenerek dezenfekte edilecek.

Selimiye Camii İmamı ve Gençlik Merkezi sorumlusu Yaşar Yılmaz, Gençlerimiz de bu pandemi döneminde evlerinde sıkıldılar, aynı zamanda imkan bulamayan gençlerimiz de oldu. Bilgisayarı, interneti olmayanlar oldu. Bunları gerek ihtiyaç olarak bulamadılar, gerek altyapı olarak bulamadılar. Bu anlamda biz bu projeyi başlatmayı bir ihtiyaç olarak gördük. Daha sonrasında böyle bir duyuru yaptık. Karşılığını da bulduk.  Gençler ilgi gösteriyor, geliyorlar. Kendileri burada gelip ders çalışmayı tercih ediyorlar. Biz de sevindik. Güzel bir uygulama oldu" dedi.

Selimiye Camii İmamı ve Gençlik Merkezi sorumlusu Yaşar Yılmaz, gördükleri ilgiden memnun olduklarını ifade ederek, "Milli Eğitim’in eğitim öğretim faaliyetlerinde uzaktan eğitim gören öğrenci gençlerimiz EBA sistemi üzerinden derslerini evde işlemeye çalışıyorlar. Bu altyapıda bilgisayar ve interneti olmayan gençlere hitap etmek üzere bu projeyi başlattık. Sabah saat 08: 00’den akşam saat 19:00’a kadar hafta 5 gün ders veriyoruz. Camimize yakın olan vatandaşlarımızın çocuklarınsdan oluşan 20 öğrenciye dönüşümlü olarak eğitimlerine yardımcı olaup onlara ikramlarda bulunup ders dışında ise zeka oyunları ve masa tenisi sporları oynamalarına imkan sağlıyoruz dedi. Yılmaz, geniş bir alan sağlınırsa öğrencilerimizin sayılarını artırarak talepleri karşılamaya hazırız dedi.