ÖĞRENCİLER MÜZİKLE MORAL DEPOLADI

ÖĞRENCİLER MÜZİKLE MORAL DEPOLADI

http://www.youtube.com/embed/Ax-O8mZSLog Nizip İlçe Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Sağlığım Elimde” projesi çerçevesinde Mehmet Cemal Dikici İlkokulu tarafından bir konser etkinliği düzenlendi.

 

Mehmet Cemal Dikici İlkokulu konferans salonunda düzenlenen konser etkinliği öncesi bir konuşma yapan Okul Müdürü Abdullah Demir, farklı bir çalışma yaparak öğrencilerle buluştuklarını söyledi.

 

“Müzik ruhun gıdası” diyerek konuşmalarına başlayan Mehmet Cemal Dikici İlkokulu Müdürü Abdullah Demir konuşmalarını şöyle sürdürdü.

 

“Müzik insanın ruhunu dinlendirir, asabi olduğumuzda ise sinirlerimizi yatıştırtır. Çocuklarımızın uyku problemlerinin giderilmesinde ve öğrenme güçlüğü çekmede müzik, bir nevi tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır. Bu nedenle müziği sevdirmek ve benimsetmek amacıyla öğrencilerimize yönelik bir konser tertipledik” dedi.

 

Okul Müdürü Abdullah Demir; “Müzik etkinliği düzenlenmesinde emek veren Müdür Yardımcısı Mustafa Küçük, Fevkani Mahallesi Muhtarı İbrahim Halil Polat ve bizleri bu günde yalnız bırakmayan NRT’ ye teşekkür ederim” diyerek konuşmalarını tamamladıktan sonra mahalli sanatçı Diyar Özer tarafından bir konser verildi.