Nizipte Türk Halk Müziği Korosu oluşturuldu

Nizipte Türk Halk Müziği Korosu oluşturuldu

Nizipte Türk Halk Müziği Korosu oluşturuldu

Nizip İlçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslar kapsamında Türk Halk Müziği Korosu kuruldu.

Kadınlar Lokalinde her Çarşamba günü yapılacak etkinlikteki koro çalışmaları Müzik Öğretmeni İbrahim Uysal tarafından yürütülecek çalışmaların Nisan 2020 tarihine kadar devam edeceği, çalışmaların sonunda konser verileceği ifade edildi.

İlk etapta 25 kişinin katıldığı kursa katılmak isteyen herkese çağrıda bulunan Kurs Öğretmeni İbrahim Uysal konuşmalarını şöyle sürdürdü.
Türk Halk Müziği Korosuna her yaş grubu katılabilir, her yöreden türkülerin çalışılacağı etkinliğimizin amacı sosyal birliktelik sağlamak, çok sesli müziği sevdirmek ve ilçe tanıtımına katkıda bulunmak. Bu çerçevede ilçemiz halkı başta olmak üzere sunum yapmayı ve bir dizi konserler vermeyi planlanıyoruz.

Türk Halk Müziğinin en önemli kültürel değerlerden biri olduğuna dikkat çeken İbrahim Uysal; "Sanat ayrı derelerden aksa da aynı barajda toplanır. Türk Halk Müziği Koromuzda sosyal bir aktivitede bulunmak, yeni arkadaşlar edinmek, halk kültürü olan halk müziğini yaşatmak isteyen herkesi mutlaka bekliyoruz, çünkü "Halk müziği ile duygular daha kolay aktarılıyor" ifadelerinii kullandı.