NİZİP'TE ÇOCUK PARASI KUYRUĞU

NİZİP'TE ÇOCUK PARASI KUYRUĞU

NİZİP'TE ÇOCUK PARASI KUYRUĞU

Nizip'te öğrenci başına devletten eğitim yardımı almak için sıraya giren yüzlerce aile PTT Bank önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.
Sosyal riski azaltma' projesi kapsamında dağıtılan çocuk yardımında yine bildik manzaralar oluştu Devletin durumu iyi olmayan ailelere yardımları çeşitli başlıklar altında sürerken, çocukları olan ve okuyan ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca yapılan tespitler sonucu 2019-2020 eğitim-öğretim yılı yardımları başladı.
Çocuk sayısına göre çocuk başı ilkokul öğrencilerine 35 tl, ortaokul öğrencilerine 70 tl, lise öğrencilerine ise 105 tl, ödenen yardımlar ihtiyaç sahiplerinin paralarını almaları için hesaplarına aktarılmasının ardından, vatandaşlar paralarını almak için PTT Bank'a akın ettiler.
Sabahın erken saatlerinde sıraya giren yüzlerce vatandaş PTT Caddesi üzerinde PTT Bank önünde uzun kuyruk oluşturdu.
Köylerden ve ilçe merkezinden para almak için PTT Bank'a giden bayanlar korono viris tedbirleri kapsamındaki 1.5 metrelik mesafeye uymayınca Polis ekipleri sık sık araç megafonundan vatandaşları uyardı. Dar gelirlilerin kimlik numaralarına göre sıra oluşturmadıklarından izdihamın olduğuna dikkat çeken PTT yetkilileri; "TC kimlik numaralarına göre nakdi yardım yapılıyor. Fakat birçok aile kimlik numaralarına bakmadan aynı günde para almak isteyince VE PTT Bank kartlarını kullanmayınca izdiham oluşuyor. Bu manzaraların son bulması için ciddi bir çalışma daha var para almak için herkes ailece çoluk çocuk geliyor. Halbuki bir kişi gelse kısa sürede parayı alıp gidecekler" diye konuştular.

18.877

Erişilen Kişi

5.208

Etkileşim