NİZİP TİCARET ODASINDAN GİRİŞİMCİLERE HEP DESTEK TAM DESTEK

NİZİP TİCARET ODASINDAN GİRİŞİMCİLERE HEP DESTEK TAM DESTEK

Nizip Ticaret Odası, ilçemizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamak, istihdamı arttırmak üzere çeşitli projeler yürüttüğünü ve eğitim programları düzenlediğini belirten Nizip Ticaret Odası Genel Sekreteri Serpil Gündoğdu sözlerine şu şekilde sürdürdü.

 

"Bu yaptığımız çalışmalar kapsamda Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü,  KOSGEB Gaziantep Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Nizip Ticaret Odası işbirliği ile 100 kişiye Temel Seviye Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecektir.

 

 

Dengeli bir ekonomik kalkınma, işsizliğin önlenmesi ve sosyal refahın sağlanması için kendi işini kurmak isteyen kişilere, iş fikirlerini girişim ve işletme haline getirme yolunda teşvik etmek amacıyla vereceğimiz eğitimler sonrasında başarılı olan girişimciler KOSGEB’in 30 bin lira hibe desteği ve 70 bin lira faizsiz kredi desteğinden yararlanma imkânı bulacaklardır.

 

Girişimcilik eğitimimizde 100 kişiye toplam 70 saat Uygulamalı Girişimcilik eğitimi verilerek kursta başarılı olan katılımcılara sertifika verilecektir. Ayrıca kursa katılmaya hak kazanan işsiz ve çalışmayan girişimci adaylarına eğitim süresince günlük 20,00 -TL ücret verilecektir. Derslere  % 90 oranında devam zorunluluğu bulunmaktadır.

 

Kursa katılmak isteyen girişimci adaylarının en geç 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar Odamız personeli (Halil İbrahim AVŞAROĞLU – 0 342 517 10 11 – Dahili 114) müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

 

Ayrıca girişimci adaylarımızın Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile KOSGEB Gaziantep Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından 28 Mayıs 2015 Perşembe günü saat 09.00-12.00 arasında Odamızda mülakatları yapılacaktır." dedi.