NİZİP TİCARET ODASI TOBBNİN 72. GENEL KURULUNDA

NİZİP TİCARET ODASI TOBBNİN 72. GENEL KURULUNDA

http://www.youtube.com/embed/LgJNpN9tQ4s Nizip Ticaret Odası (NTO) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Ankara’da düzenlenen 72. Genel Kurulu’na katıldı.

 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen genel kuruluna, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinden gelen oda ve borsa delegeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

72. Genel Kurula, Nizip Ticaret Odası’nı temsilen NTO Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu, NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, NTO Yönetim Kurulu Üyeleri M.Ali Karabacak, Osman Alpaslan, NTO Meclis Üyesi Hüseyin Yaprak, NTO Genel Sekreteri Serpil Gündoğdu ve NTO Personeli Korkut Kızılırmak da katıldı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 72. Genel Kurulu’nda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu esas zenginliğin girişimci ruh olduğunu ifade ederek, “Hedeflere ulaşmak istiyorsak, geride kalmak istemiyorsak, her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak zorundayız” dedi.  Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan TOBB Başkanı ‘Türkiye hepimizin’ mesajı verdi.

 

Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada, Türkiye’nin zenginleşmek için girişimcilikten başka çıkar yolunun olmadığını vurguladı. “Ezber bozan inovasyonlar yapan, yeni nesil girişimcilere ihtiyacımız var” diyen TOBB Başkanı yatırım teşvik sisteminin yenilenmesi, katma değeri artıracak faaliyetlerin desteklenmesi talebinde bulunurken, biyo, nano ve bilgi-işlem teknolojilerinin önemi üzerinde durdu. Hisarcıklıoğlu ihracat kapasitesinin artırılması için KOBİ’lere daha çok ihracat yapmayı öğretmek gerektiğinin altını çizdi.

 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmasının ardından, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ta birer konuşma yaptılar.

 

Komisyonların sunuşlarını yapmasının ardından Genel Kurul, dilek ve temennilerin bölümüyle sona erdi.