KYK ve İpek Seramik'ten Eğitim Semineri

KYK ve İpek Seramik'ten Eğitim Semineri


KYK'nın sektörel bilinçlenmeyi hedeflediği sosyal sorumluluk projesi olan Usta Kulübü'nün seminerleri Nizip'te  devam etti. 
Bugüne kadar binlerce ustaya eğitim veren KYK, usta eğitimlerini sürdürüyor.
KYK yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi olan ve sektörel bilinçlenmeyi hedefleyen uygulamacı eğitim seferberliğini her geçen gün daha da ileriye taşımak için çalışmalarını sürdürüyor. 2009 yılından bu yana 'Usta Buluşmaları' adı altında KYK Tanıtım Tırı Kaşif ve Tanıtım Otobüsü Gezgin ile Türkiye’nin dört bir tarafında en kılcal noktalara kadar eğitim hizmeti götürülerek, uygulamacıların bulunduğu noktalarda seminerler düzenleniyor.
Seminer; KYK Teknik Destek Yöneticisi Dursun Ali Yücel'in açılış konuşmasıyla başladı.
Yücel, konuşmasında KYK Yapı Kimyasalları Usta Kulübü faaliyetleri çerçevesinde tüm yurttaki ustalara eğitim verdiklerini söyledi. Yücel, Nizip'te seramik mantolama ve su yalıtımı yapan ustalarımıza gerek mevcut ürün, gerek yeni ürün, gerekse de uygulama bilgilerini verdiklerini KYK Usta Kulübü etkinliklerinden bahsedip firma tanıtımı yaptıklarını söyledi. Yücel, müşteri memnuniyetini sağlamak adına doğru uygulamaları ve  ürünleri ustalarımıza anlatmaya çalışacağız" dedi.
Nizip ilçesinde İpek Seramik ev sahipliğinde İkinci Bahar Restaurant'ta yapılan seminere KYK Yapı Adana Bölge Müdürü Engin Ergün, Bölge Projeler Yöneticisi Ali Ünlüoğlu ve İpek Seramik işletmecisi Ahmet Bozkurt'ta katıldı.
EĞİTİMLE HER YIL GÜNCELLENİYOR
Yapılan seminerlerde ustalara ürün ve uygulama bilgileri aktarılarak mesleki yeterlilikleri artırılırken, sektördeki uygulama kalitesinin yükselmesi amaçlanıyor. Eğitimlerini her yıl güncelleyen KYK, seminerlerinde genel anlamda KYK Yapı Kimyasalları faaliyetleri, Usta Kulübü faaliyetleri, teknik yapıştırıcılar, su yalıtımı, dış cephe ısı yalıtımı epoksi zemin kaplama ve sosyal sorumluluk nezdinde iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilinçlendirici bilgileri paylaşıyor.