Gaziantepli hayırseverden 24 derslikli ortaokul

Gaziantepli hayırseverden 24 derslikli ortaokul

GAZİANTEP’te, hayırsever işadamı Hasan Sever, 24 derslikli ortaokulu yaptırmak için Vali Erdal Ata ile protokol imzaladı.

Valilikte düzenlenen protokol törenine; Gaziantep Valisi Erdal Ata, Hayırsever Hasan Sever ile Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı. ’Hasan Sever Ortaokulu’ adı verilecek okulun protokol töreninde konuşan Vali Ata, "Ülkemizin ve ilimizin en büyük sorununun eğitim olduğunu defalarca belirttik, belirtmeye de devam edeceğiz. Devlet olarak bütçeden en fazla payı milli eğitime ayırıyoruz, ancak öğrenci sayımızın fazla olması, genç bir nüfusa sahip olmamız ve hızlı nüfus artış sonucu genel bütçeden ayrılan paylar yetmiyor. Dolayısıyla hayırseverlerimizin eğitim konusunda katkısına ihtiyaç duyuyoruz" dedi.

Hayırsever işadamı Hasan Sever ise eğitim kurumu yaptırdıklarından ve eğitime destek olduklarından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından Osmangazi Mahallesi’nde yaptırılacak olan 24 derslikli ortaokulun protokolü Vali Ata ve Sever tarafından imzalandı.