İlkokul öğrencilerinin hazırladığı '100. Yıl Nostalji' sergisi açıldı

İlkokul öğrencilerinin hazırladığı '100. Yıl Nostalji' sergisi açıldı
İlkokul öğrencilerinin hazırladığı '100. Yıl Nostalji' sergisi açıldı
Nizip'te, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Maruf Marufoğlu İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan '100. Yıl Nostalji' sergisi düzenlenen törenle açıldı.
Nizip'te Maruf Marufoğlu İlkokulu 3. sınıf öğrencileri tarafından Cumhuriyet döneminde kullanılan ve günümüze kadar ulaşan eşyalardan oluşan serginin açılışı yapıldı. Öğrenci velilerinden temin edilen eşyalardan oluşan sergi oluşturuldu.
Okul Müdürü Mehmet Gören, sergiyi hazırlayan öğretmen Esra Akyol, ve sergiye destek veren öğretmen ve velilerin katılımıyla müzenin açılışı kurdele kesimiyle açıldı.
Açılışta konuşan Marufoğlu İlkokulu Müdürü Mehmet Gören, veliler ve öğrenciler katkılarıyla Cumhuriyet döneminden bu yana evlerde kullanılan eşyalardan hem öğrencilere hem de vatandaşlara sergilemek için kurduklarını dile getirdi.
Cumhuriyet döneminde kullanılan eşyaların öğrencilerin dikkatini çektiğini belirten Gören, “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı anısına 3. sınıf öğrencilerimiz. Daha önce büyüklerimizin, dedelerimizin, ninemizin kullandığı mutfak araçları, ihtiyaç araçları olan her şeyi buraya sergiledik. İstedik ki, çocuklarımız daha önce neler yaşadık. Cumhuriyeti nasıl kurduk. Nasıl bugünlere geldik. Bunları görsünler, öğrensinler. Annelerimiz en başta öğretmenimiz beraber bu sergiyi hazırladık. Hem okulumuzun diğer öğrenci gruplarına açık bir şekil bunları burada sergiliyoruz. Böyle güzel şeyleri saklamak, böyle güzel anıları saklamak günü geldiği zaman da sergilemek gurur verici. Biz de böyle bir küçük bir etkinlik düşündük ve yaptık. Sergimizde mutfak radyolarımız, okul olarak kullandığımız eşyalar var ifadelerine yer verdi.
Serginin açılışının ardından öğretmen, öğrenci ve veliler hatıra fotoğrafı çekildi.