GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN SIKI DENETİM

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN SIKI DENETİM

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda, zabıta ekipleri tarafından Nizip genelinde gıda denetimi yapıldı.

Denetimde fırın, simit ve kasap işletmelerinin genel hijyen, fiyat tarifesi, ruhsat, Kaçak et, siyah-beyaz et ayrımı, odun kullanımı, terazi, gramaj, baca filtresi gibi konular üzerinde duruldu.

Nizip’te özellikle pide ve simit fırınlarının mutfak kısımlarını sıkı bir denetime tutan zabıta ekipleri, çalışanların ise giyim ve kuşamlarının hijyenikliğini denetledi. Pidelerin gramajına, ruhsat ve fiyat listelerine, işletmede kullanılan malzeme ile araç ve gereçlerin temizliğini de gözden geçiren zabıta ekipleri, kurallara uymayan bazı işletmelere ceza keserken bazılarına ise uyarı yaptı.
Denetimlerin rutin denetim olduğunu ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta yetkilileri, "Ancak Başkanımız Fatma Şahin’in talimatıyla Gaziantep merkezde olduğu gibi Büyükşehir sınırları içerisinde bulunan ilçelerde’de aralıksız denetleneceğini söyledi.

 

Amacımız vatandaşlarımızın sağlıklı ve temiz ürünler alması. Merdiven altı diye tabir edilen kaçak ve yasak işletmelere izin vermiyoruz” diye konuştu.

 

Fırın ve kasap denetimlerinden sonra unlu mamuller, tatlı, lokanta, kahvehane, sigara ve ekmek satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimleri de gerçekleştireceklerini işaret ettiler.