Fıstık Tarlasına plastik ve kimyasal atık yığınına tepki

Fıstık Tarlasına plastik ve kimyasal atık yığınına tepki

Nizip ilçesindeki İstasyon mahallesi Alagöz beton arkasında bulunan fıstık plastik ve kimyasal atıklarına arazi sahiplerinden tepki geldi. Vatandaşlar, alanın temizlenerek yeniden kirlenmemesi için önlem alınmasını istiyor.

İlçe merkezine 3 kilometre uzaklıktaki İstasyon Mahallesi sınırlarında bulunan fıstık tarlalarına dökülen kimyasal atıkların fıstık tarlarına ve ağaçlara zarar verdiğini belirten arazi sahibi Abdulkadir Akfırat, bu soruna yetkililerin çözüm bulmasını istedi. Akfırat, alanda kim tarafından atıldığı bilinmeyen çöp yığınlarının zamanla yakıldığını bu durumun ise fıstık ağaçlarının yanmasına neden olduğunu söyledi.

Fıstık tarlalarının çöplük gibi kullanılmasına tepki gösteren arazi sahibi Akfırat, alanın temizlenmesi ve yeniden kirletilmesinin önüne geçilmesi için yetkililerden bu soruna bir çözüm bulmasını istedi.

Akfırat, doğayı kirletenlerin bulunmasını istediklerini belirterek, "Burası tamamen çöp tarlası olmuş. Yetkililere sesleniyorum, bu doğayı katledenleri bulun. Alagöz beton arkasında bulunan bu çöpler insan ve hayvan sağlığını da olumsuz etkiler. İnanın burada çöp niyetine aklınıza ne geliyorsa mevcut. Yetkililerin biran önce buna önlem alması gerekiyor. Aksi taktirde bunu yapanlar hiç durmadan burayı kirletmeyi sürdürecek" dedi.