Evinde bilgisayar ve internet olmayanlar için EBA sınıfı oluşturuldu

Evinde bilgisayar ve internet olmayanlar için EBA sınıfı oluşturuldu

Nizip’te, evinde bilgisayar ve interneti olmayan öğrenciler için Akçakent İlkokulu ve Ortaokulu tarafından Akçakent Taziye evinde EBA sınıfı oluşturuldu. Öğrenciler online eğitim alabilecek, isterlerse derslerin ardından kalıp tekrar yapabilecek.

Akçakent İlkokulu ve Ortaokulu yönetimi tarafından evinde bilgisayar ve interneti olmayan öğrenciler için Taziye evinde EBA sınıfı oluşturdu. Sabah ve öğleden sonra 12'şer kişilik olmak üzere 60 öğrenci, oluşturulan sınıfta dönüşümlü olarak 12'şer kişi olarak online eğitimlerini alabiliyor.

Akçakent İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Bahadır Göğüş, EBA sınıfına gelen öğrencilerin Akçakent Mahallesinde  interneti ve bilgisayarı olmayan öğrencilerin olduğunu söyledi.

''internete erişimi olmayan, evde bilgisayar veya internet araçları olmayan öğrencilerimizin bu sistemden yararlanmaları için uyguladığımız bir projedir. Burada çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. İnternet erişimleri ve bilgisayarları olmadığı için veya çok kardeşli oldukları için EBA ile hiçbir şekilde tanışmamış öğrencilerimiz var. Onları burada EBA ile tanıştırdık. Öğretmenleriyle birlikte derslere katılım gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. Haftanın 5 günü dersleri olduğu için hafta içi buradalar.

Akçakent İlkokulu ve Ortaokulu Aile Birliği Başkanı Murat Kekçe ise taziye evinin EBA sınıfına dönüşümünü sağlayan bilgisayarların alımını yapan hayırseverlere teşekkür etti.

EBA Sisteminden faydalanan öğrenciler ise, Bugün burada çok güzel şeyler öğrendim. Arkadaşlarımla tanıştım mutlu oldum. Öğretmenimle canlı ders işlerken çok mutlu oldum. Burada ki ahocalarıma bana yardımcı oldukları için çok teşekkür ederim" dediler.