Cuma Namazı Kapalı Spor Salonunda Kılınacak

Cuma Namazı Kapalı Spor Salonunda Kılınacak

Nizip ilçesinde Cuma günleri camilerde yaşanan yoğunluğu önlemek için Nizip ilçe Müftülüğü tarafından bir dizi önlemler alındı.

Nizip ilçe Müftüsü Musa Çiftçi, bu cuma günü Nizip Kapalı spor salonunda o çevred bulunan camilerde yoğunluğun azaltılması için Cuma namazının kılınacağını söyledi. Müftü Çiftçi, Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ie mücadele kapsamında Nizip ilçe Kaymakamlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Cuma Namazı camilerin yanı sıra Nizip Kapalı Spor Salonlarında kılınacağını belirtti.

Nizip’te belirlenen noktalardan biri olan Nizip Kapalı Spor Salonunda gerekli temizlik ve hijyen çalışmalarının tamamlandığını namaz öncesi 1.5 metre mesafeler belirlendiğini belirterek vatandaşlar kendi seccadelerini sosyal mesafe alanlarına sererek namaz kılacaklarını söyledi.

Nizip ilçe Müftüsü Musa Çiftçi, önümüzdeki haftalarda ihtiyaç olması halinde Nizip Abdulhamithan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hüseyin Yalçın Çapan Anadolu Liselerinin salonlarının da kullanılacağını ifade etti.