Bu kitap dar gelirli kadınlara umut olacak

Bu kitap dar gelirli kadınlara umut olacak
Bu kitap dar gelirli kadınlara umut olacak

Bu kitap dar gelirli kadınlara umut olacak

Kadınların ev ekonomisine katkı sunmak ve ayakları üzerinde durmaları için oluşturulan Mikro Kredi'nin Kurucusu ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül'ün kaleme aldığı 'Hepitalizm' isimli kitabın geliri dar gelirli kadınlara bağışlandı.

Kitabında kapitalizmin ve küreselleşmenin yol açtığı sorunları anlatan Prof. Dr. Aziz Akgül, Hepitalizme yönelik bir yön değişikliğine ilişkin hayati ihtiyacın daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmayı amaçladı. Akgül, kitabın önsözünde Nobel Barış Ödülü sahibi Mikro Kredi'nin dünyadaki öncüsü Prof. Dr. Muhammed Yunus'un önsözünün yer aldığını belirtti.

"Fazlalıklarımızdan arınıp sadeleşerek, farklılığın birlikteliğini sağlayabiliriz"

Kendisini 'hepitalist' olarak tanımlayan Prof. Dr. Aziz Akgül, "Hepitalizm, mutlu bir toplum öngörür. Bu kitabın amacı da dünyada bütün insanların mutluluğunu sağlayacak şekilde, yeni bir paradigma olarak Hepitalizmi ülke liderlerine, siyasilere, karar vericilere, stratejistlere ve okuyuculara sunarak, değişik bakış açılarından dünyamızı yeniden değerlendirmelerine katkı sağlamaktır. Gösterişin ve kibrin kol gezdiği bir çağda, hayatın sadeliğine ihtiyaç vardır. Özellikle de koronavirüs salgını sonrasında ‘kutunun dışında düşünerek', fazlalıklarımızdan arınıp sadeleşerek, farklılığın birlikteliğini sağlayabiliriz" ifadelerini kullandı.

Gelirler mikro kredide kullanılacak

Mikro Finans Nizip Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre, kitabın tüm gelirinin mikro kredide kullanılması için Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'na bağışlandı.
İletişim: 0 549 743 30 77