BAŞKAN İBRAHİM SARIDAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN İBRAHİM SARIDAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yayınladığı mesaj ile kutladı. 30 Ağustos 1922 Türk Ulusunun yedi düvele karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinin nihayete erdiği gündür” diyen Başkan İbrahim Sarı; O gün kazanılan büyük zafer, milletimizin, en değerli varlığı olan istiklalinden asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir” dedi. Başkan Sarı mesajına şöyle devam etti:

Milli Mücadelemiz, 26 Ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’de başlamış 30 Ağustos’ta son bulmuştur. Bu zafer ile tarih boyunca kimseye boyun eğmeyen her zaman tarih sahnesinde bağımsızlığı için mücadele veren ecdadımız canlarını vatan uğruna feda etmişler bu ülkeyi bize kardeşçe akıttıkları kanlar ile bırakmışlardı.

30 Ağustos zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünün ortaya koyulması bakımından da büyük anlam ifade etmektedir. Aziz milletimiz, imkansızlıklar içinde bulunsa da milli ve manevi değerlerini canını ortaya koyarak korumasını bilmiş, inandığı yoldan asla dönmemiş, varlığına kastedilmesine asla izin vermemiştir. Milletimizin aynı kararlılığı sergilemeye devam etmesi sayesinde bizler, artık her türlü vesayet zincirini kırmış olan, yarınlarından kaygı duymayan bir ülkede yaşamanın gururu içerisindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, kanlarıyla - canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden zaferimizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."