Başkan Akdoğan Moral Verdi

Başkan Akdoğan Moral Verdi

http://www.youtube.com/embed/A3eMo_RvfuI  

15 TEMMUZ darbe girişimin ardından başlayan Demokrasi Nöbeti yurdun dört yanında olduğu gibi Nizip’te Cumhuriyet Meydanı’nda da devam ediyor.

 

Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, hemşerileriyle birlikte yine Cumhuriyet Meydanı’nda sabahladı. 

 

Demokrasi nöbetinin altıncı gününe vatandaşları selamlayan ve onlarla tek tek tokalaşan Başkan Akdoğan; “Türkiye Rahat ol, biz de nöbetteyiz” sloganı ile kürsüye çıktı.

 

Türk bayrakları ile milli iradeye destek veren Nizip İlçe sakinleri Başkan Akdoğan’ı alkış yağmuruna tutu.

 

Demokrasi Nöbeti’nde kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Başkan Akdoğan konuşmasında şunları söyledi.

 

Nizip her zaman olduğu gibi farkını ortaya koydu, sizleri yürekten tebrik ediyorum, Demokrasiye sahip çıktınız, Hepinize teşekkür ediyorum. Bu aziz millet arif anlayışıyla bu oyunu bozdu ve dışarı çıkartılan devletin, milletin silahlarını tekrar yerlerine gönderdi. İnşallah bu meydanları boş bırakmayacağız, uyanık olacağız. Yarın başka oyunlar oynanabilir. Gün birlik günüdür. Gün beraberlik günüdür. Gün kardeşlik günüdür. Gün devlete, millete sahip çıkma günüdür. Hep beraber, devletimize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkacağız. Biz bu ülkeyi kalkındıracağız. Topumuzu da, tüfeğimizi de, tankımızı da, uçağımızı da, teknolojiyi de biz üreteceğiz, beraber yapacağız. Bu milletin gençlerine de bu tesislerde iş, aş sağlayacağız. Bunun için buradayız. Sizlerin Yerel Yönetim Başkanı olarak şunu ifade edeyim ki, kanımızın son damlasına kadar sizinle beraber olacağız. Sizinle beraber bu vatana, bu millete, bu devlete, bu bayrağa sahip çıkacağız. Milli değerlerimize, manevi değerlerimize bağlı olacağız. Tarih bu günleri yazacak, bu günler gelecek nesillere anlatılacak. Denecek ki, ‘Milletimizin içerisinden, yıllarca milletin zekâtıyla, sadakasıyla, bağışlarıyla, parasıyla birileri bu millete dindar insanlar yetiştireceğim diye birilerine ajan, birilerine uşak yetiştirmeye gayret ettiler. Ama sonunda milletimiz bu oyunu gördü ve bu oyunu da bozdu.’ Bunun için, bu millete oyun oynamaya kimse kalkışmasın. Bu millet arif millettir. Bu millet şehit torunudur, dedeleri şehitlerdir, gazilerdir. Dedesi, ninesi evliyadır. Bu millet böyle aziz bir millettir. Bu vatan, Anadolu coğrafyası ümmetin son kalesidir, ümmetin sığınacak topraklarıdır. Bunun için bu millete kimse oyun kurmaya kalkmasın. Bu milletle oyun oynamaya kalkmasın. Bu millet yerinden bir kalktı mı, bu milletin önünde ne tank, ne top, ne uçak, ne şu, ne bu durabilir.

 

Demokrasi nöbetini hep beraber tutacağız, uyanık olacağız, bir olacağız, beraber olacağız. Büyük Türkiye Cumhuriyeti’ni ilerletmek, muasır medeniyet seviyesine çıkartmak için gayret sarf edeceğiz. Bunun için güçlü olacağız, bir olacağız, beraber olacağız, okuyacağız, çalışacağız, gayret edeceğiz. Güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte ayakta tutacağız. Biz uyanık olursak, biz güçlü olursak, biz bir ve beraber olursak Allah’ın yardımıyla ve izniyle birçok şeyi hallederiz” diye konuşan Başkan Akdoğan iradesine sahip çıkan vatandaşlara teşekkür etti.