Başarılı Komutana Nizip Ziraat Odasından Plaket

Başarılı Komutana Nizip Ziraat Odasından Plaket

Başarılı Komutana Nizip Ziraat Odasından Plaket

Nizip ilçesinde geçtiğimiz günlerde kurulan kapana ve dur ihtarına rağmen kaçmayı başaran 8 kişilik hırsızlık çetesi Jandarma Trafik Tim Komutanı Ümit Gürdoğan tarafından çökertilmişti.

Bitkin düşene kadar zanlıların peşinden koşan TİM Komutanı Gürdoğan, zanlılardan 4´ünü yakalamayı başardı. Gürdoğan, tek tek yakaladığı zanlılardan kimini araca kilitleyerek, kimini ise iple bağlayarak etkisiz hale getirmişti.

Yolda içerisinde 7 kişinin bulunduğu aracı fark eden Nizip İlçe Jandarma Komutanlığı 18. Trafik Tim Komutanı Uzman Jandarma 6. Kad. Çavuş Ümit Gürdoğan, şebekenin bulunduğu aracı takip etmeye başladı.

Kapandan geçen ve lastikleri patlayan araç, bu kez ters şeride girerek kaçmaya çalıştı. Kapandan son anda yaptığı manevra ile kurtulmayı başaran TİM Komutanı Ümit Gürdoğan ise aracın peşinden ters şeride girdi. Şebeke üyelerinin içerisinde bulunan araca çarparak durdurmayı başaran Ümit Gürdoğan, araçtaki şahısların yayan olarak kaçmaya başlamasının üzerine ise bu kez koşarak şahısların peşine düştü ve 4 zanlıyı etkisiz hale getirmişti.

Yaptığı başarılı çalışma ile zanlıları yakalayarak adelete teslim eden çiftçilerin fıstıklarını kurtaran Gürdoğan, Nizip Ziraat Odası Başkanı Sıddık Durmaz, tarafından plaketle ödülendirdi. Başkan Durmaz, çiftçiler adına başarılı komutan Ümit Gürdoğana teşekkür etti.