ANTEP FISTIĞI SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI ANKARA'YA TAŞINDI

ANTEP FISTIĞI SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI ANKARA'YA TAŞINDI

ANTEP FISTIĞI SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI ANKARA'YA TAŞINDI

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, GTB Meclis Başkanı Mehmet Tiryakioğlu Ankara’da, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati’nin makamında gerçekleşen toplantıya katıldı.

Toplantı hakkında açıklama yapan, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı; “Ankara’da katılmış olduğumuz bu önemli toplantıda Antep fıstığı sektöründe oluşan sorunlar ve bu sorunların çözümüne ilişkin yapabileceklerimiz hakkında görüşlerimizi Hazine ve Maliye Bakan Yrd. Sayın Dr. Nureddin Nebati’ye sunma fırsatını bulduk. Antep fıstığı ilgili sorunların çözümü için Sayın Bakan Yardımcımızdan gerekli çalışmaları başlatılacağının sözünü aldık.

Nizip Ticaret Borsası olarak Antep Fıstığı sektöründe yaşanan sorunları ve çözüm önerilerimizi her fırsatta ilgili makamlar önünde dile getirmeye çalıştık. Antep fıstığı, ilçemizin ana gelir kaynağı olmakta beraber, bölgemizde bu işten yüz binlerce insanımız evine ekmek götürmektedir. Bölgeyle ve ilçemizle özdeşleşmiş, stratejik öneme sahip bir ürün olan Antep fıstığına sahip çıkmak hepimizin görevidir." ifadelerini kullandı.