AKDOĞAN DEMOKRASİ MEYDANINI İNCELEDİ

AKDOĞAN DEMOKRASİ MEYDANINI İNCELEDİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından eski adıyla Hükümet Konağı Kavşağında başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, vatandaşın şikayet ettiği konu hakkında çalışmaları yürüten tekin ekipten bilgi aldı.

 

Konuyla ilgili konuşan Akdoğan,Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Hanımefendi’nin Nizip’in trafik sıkıntısını aşma konusunda yaklaşık 6 aydır Nizip’e yönlendirdiği ekip ile çalıştığını söyledi.

 

Çalışma sonrasında Nizip’in tüm trafik sorununu komple elden geçirerek ilçenin trafik konusunda rahatlamasının hedeflendiğini söyleyen Akdoğan şunları söyledi.

 

Ben eminim ki bu konuda çalışma yürüten teknik ekip ilçeyi ve vatandaşları düşünerek trafik konusunda düzenleme yapacaktır ancak bu konuda vatandaşlarımızdan sabır ve biraz sağduyu bekliyorum çükü yapılan hiçbir işin kötüsü olmaz yapılan tüm çalışmalar ilçe sakinlerimizin huzur ve güveni içindir. Ancak vatandaşlarımız özellikle araç parkı konusunda rahatlığa alışmış eğer ilçenin trafik konusunda rahatlamasını istiyorsak bu anlayıştan uzak durmamız ve gerek Demokrasi Meydanı’nda gerek se diğer alanlarda başlatılan çalışmaların bitmesini bekleyerek nasıl bir projenin hayata geçirileceğini görmemiz gerekiyor dedi.

 

Büyükşehirlerde çalışan bir firma ile çalıştıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan vekili Latif Karadağ ise, Nizip ilçesine yönelik başlatmış olduğumuz ulaşım planımız ile ilgili çalışmalarımız bitmiş durumda bu plan şuan UKAME gündeminde bu çalışmaların sonunda ilçe genelindeki trafik sorununu çözmek için ciddi adımlar atılacak ve gerek başlayan gerek se başlayacak olan çalışmaların olumlu bir şekilde sonuç alması için çalışacağız dedi.