SIFIR ATIK PROJESİ TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

SIFIR ATIK PROJESİ TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın eşi Emine Erdoğanın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesine katkı sunan Yaşar Grup kuruluşu ÇEVKASANın Çevre Mühendisleri, okullarda bilgilendirme eğitimi düzenledi.

 

Sıfır Atık Projesi kapsamında öğrencilere slâyt eşliğinde sunum yapan mühendisler atıkların çevreye ve doğaya verdiği zararlar konusunda sunum yaparak, geri dönüşümün önemini ve ekonomiye katkısını öğrencilere anlatmak suretiyle çevreye duyarlı olmaları konusunda önemli bilgiler verdiler.

 

Çevre Mühendisleri tarafından okullarda yapılan sunumda Sıfır Atık projesinin ülke ekonomisi ve insan sağlığı için önemine dikkat çekildi. Çevre mühendisleri, bu eğitimler ile geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, giderek artan nüfus, sanayileşme, kentleşme ve tüketim sonucu giderek azalan doğal kaynaklarımızın daha verimli kullanılmasını, ülke ekonomisine katkı sağlamak adına çevre bilincinin aşılanacağını ve bu vesile ile israfın önleneceği söyleyerek okul öğrencilerine önemli bilgiler verdiler.