NTO Bölgesel İstişare Toplantısına Katıldı

NTO Bölgesel İstişare Toplantısına Katıldı

Kahramanmaraşda düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısı; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu ile Afşin, Elbistan, Adıyaman, Gaziantep, Osmaniye, Kilis, Şanlıurfa ve Hataydan Oda ve Borsaların katıımıyla Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya Nizip Ticaret Odasını (NTO) Temsilen Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Karabacak, NTO Meclis Üyeleri Hasan Kaya ve İbrahim Demir de katıldı.

Bölgesel İstişare Toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu istihdam kampanyasına dikkat çekerek, bu konuda sağlanan teşvikleri dile getirdi. Hisarcıklıoğlu, TOBB, Odalar ve Borsalar olarak, 81 il ve 160 ilçede bu seferberliğe sahip çıkıyoruz. Tüm işletmelerimize, kampanyaya katılın çağrısında bulunduk, bulunuyoruz. Buradan başta Kahramanmaraş olmak üzere tüm çevre illerdeki iş dünyamıza ve işverenlere tekrar çağrıda bulunuyorum. Bu tarihi desteklerden faydalanın, istihdam kampanyasına katılın dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada Kahramanmaraşın ülkenin önemli bir sanayi, ticaret ve tarım kenti olduğuna dikkat çekti. Kentin aynı zamanda 2 üniversitesiyle bir eğitim kenti olduğuna da değinen Hisarcıklıoğlu, Maraş dondurması, biberi, tarhanası, ahşap oyması, bakır işiyle ülkemizin marka kentlerinden biri. Sözün özü Maraş bizim için çok önemli. TOBB olarak Maraşlı tüccar ve sanayiciler adına, TOBB olarak Maraşa bir Fen Lisesi ve yurt kazandırdık. Bugün de Ticaret Bakanımızla birlikte sizleri dinlemeye geldik diye konuştu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcana iş dünyasına destekleri ve fedakar çalışmaları için teşekkür eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bakanımızın vizyonu ve dinamizmiyle, hem iç, hem dış ticarette, yeni bir atılım başlayacağına inanıyorum dedi. Kahramanmaraşda ev sahipliği yapan Kahramanmaraş TSO, Kahramanmaraş Ticaret Borsası, Afşin TSO ve Elbistan TSOyu tebrik eden Hisarcıklıoğlu, Şu an burada 7 İl; Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Osmaniye, Kilis, Şanlıurfa ve Hataydan Oda ve Borsaları bulunuyor. Geldikleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ifadesini kullandı.