MİLLETVEKİLİ ŞAHİN DUBLE YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN DUBLE YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Gaziantep-Nizip-Birecik duble yol projesini yerinde inceleyerek proje müteahhitinden son durum bilgisi aldı.

 

İlçemiz açısından hayati önem arzeden projede taş ocağı bsk malzeme sorunu dışında bir sorunumuz yok. Bakanlığımızla da bugün görüştük projemiz sorunsuz ilerliyor.


Bugün yol şantiyesinde bir araya geldiğimiz proje müteahhiti EK-PET inşaat sahibi Veysel Reşitoğlu bey Gaziantep-Nizip-Birecik duble yol projesi şirket tarihinde ilk kez 100 dönümlük araziyi satın alarak şantiyelerini kurduklarını, projede kulladıkları kamyon taşıyıcı kırıcı tüm malzemeleri sıfır satın alarak, şantiyeye kurdukları asfalt plantını 1,5 milyon euro ödeyerek yine sıfır olarak şantiyeye kazandırdıklarını ve yol projesinde yaklaşık 10 kilometrelik bölümü asfaltlayıp hizmete açabilme aşamasına getirdiklerini ifade etti.

 

Şahin,EK-PET İnşaata gösterdikleri fedakarlık için teşekkür ediyoruz.Nizip için hayati önem arzeden Projemizi aralıksız, kesintisiz 24 saat takibe devam ediyoruz.