KÖK HÜCRE BAĞIŞLAYAN VATANDAŞA TEŞEKKÜR BELGESİ

KÖK HÜCRE BAĞIŞLAYAN VATANDAŞA TEŞEKKÜR BELGESİ


NİZİP ilçesinde kan bağışında bulunduktan sonra kök hücre bağışında da bulunarak ilik nakli bekleyen bir kişiye umut olan Mehmet Yılmaza Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi tarafından teşekkür belgesi gönderildi.

Teşekkür belgesini veren Kızılay Nizip Şube Başkanı Kasım Çiçektaş, gönüllü kan bağışçılarından kan alınırken aynı zamanda kök hücre numunesi de alarak ilgili yerlere gönderdiklerini söyledi. Yapılan çalışma kapsamında gönüllü bağışçı Mehmet Yılmazın bağışlamış olduğu kök hücrenin bir hastaya umut olduğunu belirten Çiçektaş, şunları dedi:

"Türk Kızılayı adına bağışçımıza yapmış olduğu bağıştan dolayı teşekkür ediyorum. Önce Allahın sonrada kendisinin sayesinde bir hastamız şifa bulacaktır. Bu nedenle ilçemizde kan bağışında bulunacak olan vatandaşlarımızın bu durumu göz önüne alarak kan bağışının yanından kök hücre bağışında da bulunmalarını istiyorum bizler Bir Can Bir Umut, Bir kan 3 Can sloganlarımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Kök hücre bağışçısı Yılmaz ise, kendisinden alınan numunenin Gaziantepteki bir hastaya uyduğunu ve bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.Herkesi meşakkati ve sıkıntısı olamayan kök hücre bağışında bulunmaya davet ediyorum diyen Yılmaz, "Bağışta bulunmada herhangi bir engeli bulunmayan vatandaşlarımız böylesine hayırlı işlerde yer almasını temenni ediyorum. Ben şuan yaşadığım mutluluğu hiçbir şekilde anlatamam böylesine güzel bir duygu yok çünkü bizlerin bağışı bir insana umut oluyor. Bir insana hayata veriyor bu nedenle herkesin bağışta bulunmasını istiyorum" dedi.