GASMEK HAYATA HAZIRLIYOR

GASMEK HAYATA HAZIRLIYOR

GASMEK HAYATA HAZIRLIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren GASMEK, Nizip ilçesinde bulunan şubesinde 10 bine yakın kursiyeri eğitim vererek hayata hazırladı.

Gasmek Nizip Şube merkezinde mefruşattan dikişe, Kur-anı Kerim dersinden Osmanlıca´ya, kuaförlükten diksiyona, bigisayardan aşçılıka, üniversiteye hazırlık kurslarından, oymacılığa geniş bir yelpazede eğitim faaliyetleri düzenleyen GASMEK, ihtiyacı olan ilçe vatandaşlarına meslek edindirmek için önemli bir merkez.

16 ile 70 yaş arası dileyen herkesin ücretsiz eğitim faaliyetlerinden yararlandığı kurs merkezinde; başarılı olan kursiyerlere sertifika veya katılım belgesi veriliyor.
İsteyenlerin bu sertifikalarla meslek edinebileceği kurslarda şu ana 10 bine yakın kursiyer eğitim faaliyetlerini tamamlarken birçoğunun ise eğitimine devam ediliyor.

NRT ekibi kursları birebir sizler için görüntüledi ve çalışmaları birebir kurt öğreticilerinden dinledi. Kurs İdarecisi Mustafa Bozkurt, kurs bünyesinde birçok alanda eğitim verdiklerini ifade ederek, Mefruşat, Kuran-ı Kerim, Arapça, Osmanlıca, bilgisayarlı muhasebe, bilgisayar işletmenliği, aşçılık ve birçok branşlarda eğitim verildiğini söyledi. Yakın tarihte bahçe düzenleme kursunu da açılacakları bilgisini verdi.

Nizipte ayrıca, diğer GASMEK kurs merkezlerinde olduğu gibi çocuklu annelerin çocuklarını bırakabilecekleri kreş de bulunduğunu ifade etti.