DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI HAFTASI KUTLANDI

DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI HAFTASI KUTLANDI

Nizip Hüseyin Yalçın Çapan Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen törenle kutlanan Demokrasi ve İnsan Hakları Haftası programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı

 

Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen ve saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılışında konuşan Okul Müdürü, Muzaffer Çoban,  insanlığı ideallerine taşıyacak bir yönetim biçimi olarak ortaya çıkan demokrasinin tabir yerindeyse her gün yeniden fethedilmesi gerekmekte olduğunu söyledi.

 

Demokratik eşitlik, katılım ve özgürlük ideallerinin çok daha yüksek bir düzeyde belirlendiğini gördüğünü ifade eden Çoban, şunları söyledi.

 

Bu tarihin en son sayfasında, 15 Temmuz darbe girişimi kahraman Türk milletinin verdiği mücadele sonrası kazanılan demokrasi ve zaferine hep beraber şahit olduk. FETÖ tarafından yapılan hain darbe girişimi güçlü yönetimin liderliğinde egemenliğin ancak kendisinde olacağını özümsenmiş Türk milletinin kahramanlığıyla bertaraf edilmiştir dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından oratoryo gösterisi ile devam eden program, resim, şiir ve kompozisyon dallarındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.