BAŞARIYA GÖTÜREN SIRLAR KONULU SEMİNER

BAŞARIYA GÖTÜREN SIRLAR KONULU SEMİNER

Nizip Gençlik Platformu, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nizip Gençlik Merkezi Müdürlüğünün katkılarıyla, Nizip Halkına yönelik NLP Birliği Türkiye Başkanı Fatih Abadi tarafından Başarıya götüren sırlar konulu motivasyon ve kişisel gelişim semineri verildi.

 

 Abdulhamit Han Anadolu Fen İmam Hatip Lisesi, ve İşmont Halil-Meziyet Bildirici İlkokulunda düzenlenen etkinlikte öğrencilere, Nizip Eski Belediye Nikah Salonunda gerçekleşen seminerde ailelere yönelik seminer verildi.

 

 Açılış konuşması ve Kuran tilavetinden sonra başlayan programda, öğrencilere, verimli çalışma, stresle başa çıkma, motivasyon, odaklanma  ters psikoloji gibi konularda bilgiler veren Abadi, öğrencilere anne - baba olarak çalış oğlum kızım demek yerine, onlara ters psikoloji uygulayarak sen bu sınavı kazanamazsın, sen bu işi yapamazsın, emeklerimizi boşa çıkarıyorsun, öğretmen olamazsın, doktor olamazsın diyerek onları şevke getirmeliyiz. Ters psikolojide amaç olumsuzluğu göstererek olumluya yitmektir.  dedi.

 

Stres altında her zaman ters algılandığına değinen Abadi bunu bir örnekle açıkladı: Genç bir kız,  bir gün intihar edecekken kızın annesinin aklına direk ben gelmişim.  Beni aradılar kızla konuşmamı istediler.  Kızla konuştuğumda ilk kaçıncı katta olduğunu sordum.  Kız bana cevap olarak üçüncü kattayım dedi. Bende oradan düşsen ölmezsin kolunu bacağını kırarsın dedim ve onuncu kata çıkınca beni tekrar aramasını söyledim. Öyle yaptı kız ama bana ulaşamadı. Ulaşana kadar aradı ama açmadım 15 dakika kazanarak kızın hayata tutunmasını sağladım. Diyerek sözlerini bitirdi.

 

Kendi hayatında çektiği sıkıntılara da değinen Fatih Abadi, zahmetin arkasından başarıya ulaşılabileceğinin altını çizdi.

 

Gençlerle küçük deneyler yaparak, söylemin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Seminerin sonunda Fatih Abadi´yi öğrenciler soru yağmuruna tuttu.