EĞİTİME BİR HAFTA MOLA SLOGANIYLA OKULLAR TATİL EDİLDİ

 EĞİTİME BİR HAFTA MOLA SLOGANIYLA OKULLAR TATİL EDİLDİ

EĞİTİME BİR HAFTA MOLA SLOGANIYLA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bu yıl ilk kez 18-22 Kasım tarihleri arasında yapılacak 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk ara tatili yarın başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu bir haftalık etkinlik planına uygun olarak Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve Nizip Milli Eğitim Müdürümüzün öğrencilere yönelik hazırlamış oldukları etkinlik önerilerine göre öğrencilerimiz 18-22 Kasım haftasını sportif, kültürel, sanat, oyun ve eğlenceli etkinliklerle geçirecekler. Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu "aratatil.meb.gov.tr" sitesi kullanıma açılmış olup bu sitede illerimizin öğrencilere sundukları tüm etkinlikler yer almaktadır. Ara tatil tanıtımında Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, eğitime bir hafta mola sloganıyla aratatil.meb.gov.tr adresinde Gaziantep İlini haritada seçerek ara tatilde ilimizin öğrencilere sundukları etkinlere örnekler verdi.
Ara tatil, eğitim öğretime verilen bir aradır. Çocuklarımızın dışarıda kültürle, sanatla, sporla, doğayla, değerlerimizle buluşma vaktidir diyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğrencilere yönelik ara tatil etkinlik önerilerinin yer aldığı "aratatil.meb.gov.tr" 18-22 Kasım´daki 5 günlük sürede yapılacak faaliyetleri, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde ayrı ayrı olmak üzere ´aratatil.meb.gov.tr´ internet adresinden görebilecek." ifadelerini kullandı.
İlçemizde eğitim öğretim gören öğrenciler hem ilçemizde hem de il genelinde yapılan planlara uygun etkinliklere katılabilirler.İlçemizde hafta boyunca yapılacak etkinlikler öğretmenlerimiz ve okul idarelerimiz tarafından öğrencilerimize tanıtılmış olup öğrencilerimizin güzel bir ara tatil geçirmesi için tüm paydaşlarımızla gayret göstereceklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, ara tatilde tüm öğrencilerimizin kendileri için hazırlanan sportif, kültürel, sanat ve değerlerimizi içeren etkinliklere katılım göstermesini ve bu haftayı eğlenceli bir şekilde geçirmelerini dile getirdi. Ayrıca tüm öğretmenlerimizinde okullarında bulunacağı bu haftada tüm okullarımızın Z kütüphaneleri, spor sahaları, beceri ve tasarım atölyeleri, zeka oyunları sınıfları , eğlenceli kurslar. vb etkinlikler öğrencilerimizi bekliyor.Tüm öğrencilerimize güzel ve eğlenceli bir ara tatil dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş , tüm öğretmenlerimize ara tatil sonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü olması dolayısı ile tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutladı.