VALİ YERLİKAYADAN NİZİPE ZİYARET

VALİ YERLİKAYADAN NİZİPE ZİYARET

http://www.youtube.com/embed/TLzb1E-VPd0 GAZİANTEP Valiliğine atanan Vali Ali Yerlikaya, Nizip Kaymakamlığı ve Nizip Belediyesini ziyaret etti.


Kaymakamlık binası önünde Kaymakam Harun Sarıfakıoğuları, Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yavuz Oruç, Nizip Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Sarı ve daire amirleri tarafından karşılanan Vali Yerlikaya, ilçe protokol üyeleri ve daire amirleriyle tanıştı.

Kaymakamlığın ardından Nizip Belediyesi’ne yürüyerek giden Vali Yerlikaya, güzergah üzerindeki esnaflarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Vali Yerlikaya bu sırada bir işyerinde çalışan Suriyeli Ahmet Müslüm isimli çocukla da sohbet etti ve okula gitmediğini öğrenince eğitim alması için İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş’e talimat verdi.
Esnaf ziyaretinin ardından Nizip Belediyesi’ne geçen Yerlikaya, burada da Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan’dan ilçede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Vali Yerlikaya son olarak Nizip’teki çadır ve konteynır kenti gezerek sığınmacıların son durumuna ilişkin bilgiler aldı.