TÜRGEVDEN ENGELLİ SURİYELİLERE AKÜLÜ SANDALYE

TÜRGEVDEN ENGELLİ SURİYELİLERE AKÜLÜ SANDALYE

http://www.youtube.com/embed/gTRdyi_bWhI Nizip ilçesindeki çadır ve konteyner kentte kalan engelli 20 Suriyeliye akülü sandalye hediye etmek için Nizip ilçesine gelen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV)

Genel Müdür Yardımcısı Elif Batur, Yönetim Kurulu üyeleri ve TÜRGEV yurtlarında kalan öğrenciler, İlk olarak konteynere kentte kalan engelli Suriyelileri ziyaret ederek engellilere akülü sandalye ailelerine ise çeşitli hediyeler vererek onlara yalnız olmadıklarını söyleyerek sürekli yanlarında olacaklarını belirttiler.

 

Konuyla ilgili konuşan Elif Batur, TÜRGEV olarak ülkede bulunan Suriyeli mültecilere yönelik çalışma başlattıklarını söyleyerek başlatılan çalışma kapsamında da 20 engelli Suriyeliye yönelik Akülü sandalye projesini gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Başlatılan projeye yurtlarda kalan öğrencilerin büyük ilgi ve destek gösterdiğini anlatan Batur sözlerine şöyle sürdürdü.

 

‘’Bizler daha önce Gaziantep’e yaptığımız ziyarette tespit ettiğimiz bir engelli için akülü sandalye almaya karar verdik. Ancak öğrencilerimizin bu duruma olan yoğun ilgisi bu sayının 20’ye çıkmasına vesile oldu. Böyle olunca öğrencilerimiz kaldıkları yurtlarda kermesler ve sinema geceleri düzenleyerek projeye destek oldu. Böylelikle toplanılan bağışlarla 20 tane akülü sandalye aldık ve bugün ise her yurttan bir öğrencilerimizle bu sandalyeleri sahiplerine ulaştırmaya çalıştık. Yapılan dağıtımlarda insanların mutlu olması bizleri de fazlasıyla mutlu etti. Bu durumdan etkilenen öğrencilerimiz yurtlarına gittikleri zaman yeni kermesler yaparak toplayacakları bağışlarla yeni çalışmalar organize edecekler’’ şeklinde konuştu.

 

Dağıtım törenine Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları ve AFAD İl Müdürü Sinan Atakan ve Kamp Müdürü Halil Kendirci eşlik etti.