Şahin ve Sarı çiftçilerin sorunlarını dinledi

Şahin ve Sarı çiftçilerin sorunlarını dinledi

Şahin ve Sarı çiftçilerin sorunlarını dinledi

Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ve Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı Nizip Ziraat Odasını ziyaret etti.

Ziraat Odası Başkanı Sıddık Durmaz, Meclis Başkanı Mehmet Kılıçparlar ve Oda yönetimi tarafından karşılanan Şahin ve Sarı odanın çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

Nizip’in tarihi ve doğasıyla olduğu kadar tarımsal ürünlerin zenginliğiyle de öne çıkan bir ilçe olduğunu belirten Şahin, yaptığı açıklamada, ‘’Çiftçilerimiz için hem ürün hem ekipman anlamında desteklemeler sürüyor. 2021 yılında Gaziantep genelinde yaz mevsiminin kurak gitmesi nedeniyle tarımsal üretimde yaşanılan verim kaybına istinaden Tarım İl ve İlçe müdürlüklerince tespit edilen 7 bin 964 çiftçiye destekleme ödemelerimiz devam ediyor buna göre Gaziantep genelinde 14.100.556 TL kuraklık destekleme ödemelerin tamamı 14 Ocak 2022 tarihine kadar gerçekleşmiş olacaktır. Ben bu konuda tarımsal üretime katkıda bulunan ve her zaman yetiştiricilerimizin yanında yer alan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım Bakanımıza ve bugün burada bizlere ev sahipliği yapan Nizip Ziraat Odamızın değerli yöneticilerine ve özellikle Pandemi sürecinde bütün olumsuzluklara rağmen yılmadan, yağmur çamur demeden çalışarak üretimi sürdüren çiftçilerimize çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, ev sahipliğinden dolayı Nizip Ziraat Odası’na teşekkür ettiğini ifade ederek Nizip Belediyesi olarak her zaman tarıma, üretime ve üretene destek olmaya devam edeceklerini söyledi. 

Çiftçilerin sorun ve isteklerini aktaran Nizip Ziraat Odası Başkanı Sıddık Durmaz da, üretim hakkında bilgi vererek ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Ali Şahin ve Belediye Başkanı Mehmet Sarı'ya teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Ziraat Odası Başkanı Durmaz tarafından Milletvekili Şahin'e plaket takdim edildi.