NTO Başkanı Özyurt’tan Üniversite Öğrencilerine Kariyer Tavsiyeleri

NTO Başkanı Özyurt’tan Üniversite Öğrencilerine Kariyer Tavsiyeleri
NTO Başkanı Özyurt’tan Üniversite Öğrencilerine Kariyer Tavsiyeleri
Gaziantep Üniversitesi Nizip Meslek Yüksekokulu (Nizip MYO) ve Nizip Ticaret Odası (NTO) işbirliği ile Genç Nesillere Kariyer Tavsiyeleri Konferansı düzenlendi.
Gaziantep Üniversitesi Nizip Eğitim Fakültesi konferans salonunda düzenlenen konferansa NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt konuşmacı olarak katıldı.
Nizip MYO öğrencilerine tecrübe ve bilgilerini paylaşan NTO Başkanı Mehmet Özyurt, firmalarının kuruluşu ve bugüne kadar yaşanan gelişim süreci ile ilgili bilgiler verdi.
İhracat yapabilmek için gösterdikleri çabanın ve gerçekleştirdikleri ihracatın firmasının gelişimine ve büyümesine önemli ölçüde katkı sağladığını ifade eden NTO Başkanı Özyurt, şirketlerde dış ticaret alanında yabancı dil bilen eğitimli kişilere daima ihtiyaç duyulduğunu ve bu bölümde eğitim almanın önemini kavramaları konusunda öğrencilere önerilerde bulundu.
Konferansa katılan öğrencilere kariyer tavsiyeleri de veren NTO Başkanı Özyurt, iş hayatında eğitim, özgüven ve dürüstlüğün önemine de vurgu yaptı.
Sunumunun ardından öğrencilerin sorularını cevaplayan NTO Başkanı Özyurt firmasının kapılarının tüm Nizip MYO öğrencilerine açık olduğunu ifade ederek katılımlarından dolayı tüm öğretim görevlilerine ve öğrencilere teşekkür etti.
Konferansın sonunda Nizip Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yusuf Yıldız günün anısına NTO Başkanı Özyurt’a plaket takdim ederek, “Bizleri kırmayarak üniversitemize gelen sayın NTO Başkanı Mehmet Özyurt’a ve bu anlamlı faaliyetlerde bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen NTO Başkanlarına ve yönetimine çok teşekkür ederim.” dedi.
Kariyer tavsiyeleri konferansı öğrencilerin hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.
Düzenlenen konferansa NTO Meclis Başkan Yardımcısı Necdet Başeğmez, NTO Meclis Üyeleri Yakup Çapan, Salih Kılıç, Mustafa Kaya, Murat Sevim, NTO Genel Sekreteri Serpil Gündoğdu, Nizip MYO öğretim görevlileri de katıldı.