Nizip'te Mekke'nin Fethi Coşkusu

Nizip'te Mekke'nin Fethi Coşkusu

Nizip'te Mekke'nin Fethi Coşkusu

Nizip'te faaliyet gösteren STK’lar tarafından Mekke’nin Fethi’nin 1391.Yıldönümü bir takım etkinliklerle kutlandı.
Gecede ilahiler,ezgiler, konuşmalar birbirini takip etti.

Gece Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Nizip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda düzenlenen etkinlikte NİLDER Başkanımız Yaşar Yılmaz konuşmacı olarak katıldı.Yaşar Yılmaz konuşmasında:

‘’Mekke'nin fethi, Hakk'ın batıla karşı gelişidir.

Batılın yıkılması Hakk'ın hakim olması anlamına gelir. İnsanlık tarihinde Mekke'nin fethi çok önemli bir dönüm noktasıdır. Hakk'ın hiçbir zaman yenilemeyeceğinin, her daim Hakk'ın galip olacağının mührüdür. Mekke'nin fethi putperestlere karşı 'Sizin putlarınız yıkılacak.' demektir.

Toprakların fethinin değil gönüllerin fethinin önemli olduğunu dile getiren Başkanımız Yılmaz, "Fetih, izzet ve şerefle insanları tanıştırma mücadelesidir. Bu kutlu gayede karşısına çıkanlara en güzel şekilde mücadele etmektir. Allah'ın bir ismi de Fettah'tır. Fettah, Hakka yönelen insanların kalbini imana açan, bütün zorlukları ortadan kaldıran, her işinde üstün gelen kudretiyle kullarına fetihler nasip eden, fethin kapılarını Müslümanlara açan demektir." ifadelerini kullandı. 

Mekke'nin fethi sinevizyon gösteriminin ardından program, şiir ve müzik dinletisiyle devam etti.

Vatandaşların yoğun  ilgi gösterdiği programda, NİLDER Eğitim Sorumlusu Ebubekir Elkoca’nın moderatörlüğünde Nizip Müftü V. Dr. Mustafa Demir, İlahiyatçı-Eğitimci Halil Çelik’te Mekke’nin Fethi ile ilgili birer konuşma yaptılar.
Ayrıca Selimiye 4-6 Yaş Kurs öğrencilerinin gösterisi ve Nefes Karabulut ezgi grubunun Mekke tandanslı ilahi ve ezgiler büyük beğeni topladı.

NRT ve Nizip Belediye TV
tarafından canlı yayınlanan Fetih Gecesi  özel Programı Abdurrahman Çoban  hocamızın yaptığı dua ile son buldu.