Nizip'te 60 yıl sonra aynı sıralarda buluştular

Nizip'te 60 yıl sonra aynı sıralarda buluştular

Nizip'te 60 yıl sonra aynı sıralarda buluştular

Nizip ilçesinde 60 yıl önce mezun olan 60 yaş üstü Nizip Alkan Ortaokulu mezunları okullarında buluşarak arkadaşları ile anılarını paylaşarak hasret giderdi.

Nizip'in en eski okullarından olan Ali Alkan Ortaokulu'ndan, 60 yıl önce mezun olan ortaokul mezunlarını ağırlayarak ev sahipliği yaptı.

1961 -62 yılında ortaokul olarak eğitim veren Kurumun 3/ A Sınıfından mezun olan öğrenciler, 60 yıl sonra yeniden buluştu. Belediye eski Başkanlarından Ömer Pekmez ve Nizip Belediyesinde bir dönem Fen İşleri Müdürü olarak görev yapan Ömer Çevikbaş tarafından organize edilen program Nizip Ali Alkan Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.

1961 / 62 Eğitim ve Öğretim Yılında Ali Alkan Ortaokulu'ndan mezun olan 3 /A Sınıfı öğrencileri sınıflarına giderek sınıf yoklaması yaptı.

Ömer Çevikbaş sevinç ve hüznünü bir arada yaşadıklarını belirtti. Karşılıklı olarak hasret gideren eski mezunlar yıllar sonra bir araya geldik. Bu bizim için çok önemli ve gurur verici bir olaydır. Bu gün yapılan bu buluşma sayesinde 60 yıl öncesine giderek birlik ve beraberliğimizi yeniden pekiştirdik.

Duygunun ve heyecanın bir anda yaşandığını belirten Çevikbaş, bu gün burada olmak bizleri sevindirdi.50 yıl öncesine yapmış olduğumuz yolculuğumuzda hafızalarımızı yeniden canlandırdık dedi.