NİZİPLİ SPORCU İSPANYAYA HAZIRLANIYOR

NİZİPLİ SPORCU İSPANYAYA HAZIRLANIYOR

http://www.youtube.com/embed/JqDf2mVZv7Y Trampolin Cimtnastik dalında iyi bir eğitime sahip olan ve çeşitli dereceler elde eden Milli Takım sporcusu Bekir Açıkbaş, İspanya hedefine adım adım ilerliyor.

 

Aslen Nizipli olan ancak yaşamını İzmir’de sürdüren Bekir Açıkbaş’a spordaki başarılarından dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi sahiplendi.

 

Spor hayatına 8 yaşında başladığını vurgulayan ve hedefinin İspanya’da yapılacak yarışmada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu vurgulayan Bekir Açıkbaş, konuşmalarına şöyle devam etti.

 

“Spora çok küçük yaşlarda Jimnastik spor okullarında başladım daha sonra da başarılarım dolaysıyla ailemle ile birlikte İzmir’e taşındım. İzmir Büyükşehir Belediyesi bana sahiplendi ve Lisanslı Sporcu olarak çalışmaya başladım. Cimnastik takımımız dağılınca Trampolin Cimnastik dalına geçtim, burada daha çok başarılı oldum. Türkiye dalında iyi dereceler aldım şimdi ise Milli Takımdayım ve tek hedefim İspanyada yapılacak olan yarışmaya katılmak ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek” dedi.