Nizip Belediyesi projeleriyle örnek oluyor

Nizip Belediyesi projeleriyle örnek oluyor
Nizip Belediyesi projeleriyle örnek oluyor
Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji sistemlerinde örnek projeye imza atarak belediyenin tüm elektrik ihtiyacını güneş enerjisi santralleri ile karşılamayı hedefleyen Nizip Belediyesi, projenin ikinci etabını tamamladı.
Belediyenin Dış Birimler Koordinasyon Merkezinin çatısına kurulan 300 KW’lık GES panelleriyle hizmet biriminin elektrik ihtiyacı karşılayacak olan panelleri devreye alan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, projenin hayırlı olmasını diledi.
Belediye çalışmalarında özellikle yenilenebilir Enerji kaynaklarından en üst seviyede istifade etmek istediklerini belirten Sarı şunları kaydetti.
‘’Dış Birimler Koordinasyon Merkezimizin çatısının tamamını toplamda 300 KW’lik Güneş Enerji Sistemi (GES) ile donattık bu sistemle tahmini olarak yıllık 600 bin KW saat elektrik üretmeyi planlıyoruz bunu da TL olarak hesapladığımız zaman yıllık 2,5 milyon lira arasında bir gelir elde etmiş olacağız buda bizim için ciddi bir gelir kaynağı olacaktır. Bilindiği üzere daha önceden Belediyemizi hizmet binasın 100 KW’lik bir GES sistemi kurmuştuk ve uzun zamandır sorunsuz bir şekilde çalışıyor böylelikle şuan 400 KW’ye ulaşmış olan Güneş Enerji Sistemimiz var bizim buradaki hedefimiz 1000 KW’ye çıkarmak bununla ilgilide proje ve etüt çalışmalarımız sürüyor. Nizip Belediyesi kendi enerjisini kendi üreten bir belediye olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.’’ Şeklinde konuştu.