LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASI KURA ÇEKİMİ

LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASI KURA ÇEKİMİ

http://www.youtube.com/embed/JtR8af_ETP8 Nizip Ticaret Odası ev sahipliği ve sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Liseler Arası Münazara Yarışması’nın kura çekimi Nizip Ticaret Odası’nda yapıldı.

 

Kura öncesinde bir açıklama yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, günümüz dünyasında ve globalleşen dünya standartlarında bireylerin hayatındaki en değerli olgunun bilgi olduğunu söyledi.

 

Özyurt konuşmasında; “Ülkeler bilgiye sahip oldukları ve bilgiyi kullanabildikleri ölçüde gelişmektedir. Bu nedenle ülkeler geleceklerinin teminatı olan gençleri, çağın gerektirdiği şekilde yetiştirmeyi kendilerine hedef edinmişlerdir.

 

Nizip Ticaret Odası olarak sosyal sorumluluğumuzun farkında olarak, toplumsal kalkınmaya, eğitim ve öğretime büyük önem vermekteyiz. Bu nedenle Odamız bünyesinde sürekli eğitim merkezi kurarak birçok alanda eğitim verilmesine olanak sağlamaktayız. Yapılacak olan münazara yarışmalarının gençlerimizin kendilerini geliştirmeleri ve yeni ufuklar keşfetmeleri açısından önemlidir.” dedi.

 

İlk elemeleri 26–27 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Münazara Yarışması çeyrek finali 29 Mayıs’ta, yarı final,1 Haziranda ve final ise 4 Haziranda da yapılacak.

 

Münazara Yarışması kura çekimine; “Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, Yönetim Kurulu üyeleri Seyit Çeker, İbrahim Demir, Mehmet Ali Karabacak, Genel Sekreter Serpil Gündoğdu  ve Okul Müdürleri katıldı.