Kocaaslan'dan Açıklama

Kocaaslan'dan Açıklama
Kocaaslan'dan Açıklama
Ak Parti Karkamış İlçe Başkan Yardımcısı Rahmo Kocaaslan'dan yazılı açıklama; Öncelikle şunu belirtmek isterim ki minik şehidimiz Hasan Karataş benim hem annesi ve hem babası tarafından akrabamdır ve dolayısı ile yeğenimdir.
Taziyemiz boyunca sağolsunlar hem devletimizin tüm yetkilileri, (Bakanlarımız sayın Valimiz Sayın Bakan Başkanımız Fatma Şahin ve kaymaklarımız)tüm siyasi parti temsilcileri (AK PARTİ,MHP,CHP,İYİ PARTİ,DEVA PARTİSİ,DEMOKRAT PARTİSİ,HÜDA PAR) Milletvekilleri parti genel başkan yardımcıları, il Başkanları şehit yeğenimizin taziye ve defin törenine katıldılar hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.
Gelen tüm misafirlerimizi örf ve adedimiz gereğince saygı ve sevgi düzeyinde karşılayıp ağırladık ve yolcu ettik. Buraya kadar her şey normal bugün (24.11.2022) 12:30 sularında Zafer Partisi genel başkanı Sayın Prof.dr. Ümit Özdağ ve heyeti taziye ziyaretinde bulundular şahsım ve diğer akrabalarımızla kendilerini taziye evinin girişinde karşıladık. İkramlarımızı yaptık, örf ve adetimize göre yemeğe kalmaları için çok ısrar ettik vakitlerinin olmadığını söylediler taziyelerini ilettiler bizlerde kendilerine teşekkür ederek araçlarına kadar uğurladık. Bizden ayrıldıktan sonra ilçe merkezine geçerek gümrük önünde basın açıklaması yaparak devletimizi ve hükümetimizi suçlayıcı provokatif açıklama yapınca orada bulunan vatandaşlarımızın tepkisi ile karşılaşıyorlar. Yanlarında gezen paralı korumaları, vatandaşlarımızdan Yusuf Sırtlan kardeşimize saldırıyorlar ve hemşerimizi darp ediyorlar. Bunu gören Karkamış’lı hemşerilerimiz de “Acımız taze şehitlerimiz var siz buraya kaos yaratmaya mı geldiniz” diyerek tepkilerini gösteriyorlar ve ilçemizi terk edin söylemlerinde bulunuyorlar. Güvenlik kuvvetlerimizin gayreti sonucu çok şükür üzücü bir olay yaşanmadan bu gerginlik sonlanıyor yaşanan olayın kısaca özeti bu.
Şimdi benimle ilgili iddia ve söylemlere değinmek istiyorum. Ben buranın köklü ailesine mensup bir bireyim. Rahmetli babam bir fiil ilçede kesintisiz 28 yıl belediye başkanlığı yapmıştır, Dayım ve aynı zamanda babamın kuzeni olan Nuh Kocaaslan’da ilçenin 3 dönem (15 Yıl) belediye başkanlığını yapmıştır. Biz siyasetçi bir aileyiz mensubu olduğumdan dolayı şeref ve onur duyduğum AK PARTİMİZDE 17 Yıldır kayıtlı üyeyim ve partimizin tüm kademelerinde değişik görevlerde bulundum şu anda AK PARTİ İlçe Başkan yardımcısıyım. Provokatörlere tepki gösterenler arasında yeğenim İsa Alpaslan’ın olması nedeni ile benim ismimi kendi sayfalarında ön plana çıkartarak benim bu işi organize ettiğimi iddia ediyorlar hiç önemli değil benim ismimi sayfalarınıza değilde isterseniz kalplerinize, beyinlerinize yazın. Oradaki provokatörlere tepki gösteren yaklaşık 100 kişilik Karkamışlı hemşerilerimizin içinde yeğenimin olması gayet normaldir çünkü Karkamış küçük bir ilçedir burada herkes akrabadır,dayı yeğendir,amcadır,kuzendir.
Bu işin en acısı ise ailemizin maalesef 13 yıl önce yaşadığı acı bir olayı bugün sayfalarında boy boy paylaşım yapmaları, ama şaşırmamak lazım zira bu partinin ve anlayışının beslendiği tek şey kandan beslenmek, kaos yaratmak ve fitne yaymaktır Rabbim sizin gibi vampirlerin bin türlü belasını versin. Ama unutmayın bugün Karkamışımızda gördüğünüz tepkiyi tüm Türkiye’de göreceksiniz. Bu asil millet sizin gibileri çok gördü ve tarihe de gömdü bu son sizin içinde kaçınılmazdır: