KITAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KİTAP YAZDIRTTI

KITAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KİTAP YAZDIRTTI

http://www.youtube.com/embed/_11JzfnVOaY İlk olarak kısa öyküler yazan ve bol bol kitap okuyan Nizip Fen Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Yasemin Büşra Karakuş, “Kahve tohumları” adlı kitap çıkardı.

Kitap çalışmasında bir genç kızın çevresinde gelişen olayları anlatan konuyu ele aldığını ve genç kızın daha çok kitap okuma alışkanlığı üzerinde durduğunu anlatan Karakuş, kitapta kendine yeni dünyalar yaratan ve hayaller kuran genç kızın yer aldığını söyleyen Karakuş sözlerine şöyle devam etti.

Hazırlamış olduğumuz kitap 230 sayfa ve ayrı bölümlerden oluşuyor bu çalışmamı derslerimden geri kalan boş zamanlarda hayata geçirdim bu çalışma benim aklıma küçüklüğümden buyana devam ettiğim kitap okuma alışkanlığından geldi hep kitap okurdum ve sonunda okuma alışkanlığının bana vermiş olduğu güçle böyle bir çalışma içerisine girdim ve çevremden ailemden ve okulumdan büyük destek aldım ilk olarak kısa kısa öyküler yazardım sonunda da böyle bir kitap hazırladım ve çok mutluyum” dedi.

Son olarak hazırladığı kitapla ilgili imza günü düzenlediğini ve Cuma ve cumartesi günleri ise Gaziantep Üniversitesinde yine bir imza günü düzenleyeceğini belirten Karakuş imza almak isteyen herkesi bekliyorum şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Mehmet Kılıç ise, “Yasemin kızımız bizlere bu kitapla bizlere çok şey öğretti ve öğrencimden gurur duydum. Tabi bu bir destek işi bu konuda öğrencimize destek olan ailesine de çok teşekkür ediyorum. Temennim odur ki bu öğrencimizin bu tutumu diğer öğrencilerimize de örnek olur ve bu gibi çalışmalara imza atarlar. Ben ayrıca bize ve kızımıza destek veren başta İlçe Kaymakamımız sayın Harun Sarıfakıoğulları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, İl Milli Eğitim Müdür yarımcıları Mehmet Ali Tiryakioğlu ve Altan Tiryaki beye de teşekkür ediyorum” dedi.