Kaymakam ve Belediye Başkanı’ndan Covid-19 denetimi

Kaymakam ve Belediye Başkanı’ndan Covid-19 denetimi

Kaymakam ve Belediye Başkanı’ndan Covid-19 denetimi

İçişleri Bakanlığınca Türkiye genelinde başlatılan yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri denetimi kapsamında sahaya inen Nizip İlçe Kaymakamı Kemal Şahin ve Belediye Başkanı Mehmet Sarı, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek korona virüs salgını kapsamında alınması gereken önlemler ve uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Gerçekleştirilen geniş kapsamlı denetimlerde, maske takmayan vatandaşlar uyarıldı. Maskesi bulunmayan vatandaşlara maske dağıtıldı.

Nizip’te genel olarak kurallara uyulduğunu belirten Kaymakam Şahin, amacımız kimseye ceza yazmak veya iş yerlerini kapatmak değil bizim tek bir amacımız var oda herkesin kurallara uymalarını sağlamak ve bu konuda bilgilendirmektir dedi.

İlçe genelinde genel anlamda duyarlılığın yüksek olduğunu ve kurallara uyulduğunu söyleyen Belediye Başkanı Sarı ise, “Sokakta ve işletmelerimizde, maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına çoğunlukla düzgün bir şekilde uyulduğunu görmek sevindirici. İşletmeler de bu konuda duyarlı, müşterilerini de sürekli ikaz ediyorlar. Personel maske ve eldiven kullanıyor. Herkes, salgınla ilgili tehlikenin bilincinde. Nizip’te bunu görüyoruz” dedi.