Karkamış'ta şok cinayet!

Karkamış'ta şok cinayet!

Karkamış'ta şok cinayet!

Gaziantep,te, kayıp olarak aranırken çukurda cesetleri bulunan İbrahim Canmaya ve Harun Özyer'in cinayeti ile ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Sır cinayeti Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri nakış gibi işleyerek aydınlattı.

Gaziantep'te 3 gündür haber alınamayan İbrahim Canmaya ve arkadaşı Harun Özyer'in yakılan otomobillerinin yakınında, çukurda cesetleri bulundu.Karkamış ilçesi kırsal Gürçay Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde tarlada çalışan vatandaşlar, bölgede yanmış bir otomobili görünce jandarmaya haber verdi. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olayın ardından kayıp olarak aranan iki arkadaşın cansız bedenleri çukurda bulundu.

CİNAYET BÜRO UYUMADI

Olayı derinleştiren Cinayet Büro Amirliği ekipleri 12 saat boyunca katillerin izini sürdü. NRT Haber Merkezi'nin edindiği bilgilere göre Harun Özyer'in ilişkisi olduğu iddia edildiği E.A., isimli kadının eşi Derviş A.,babası İsrafil K., kardeşleri Uğur ve Oğuz K., tarafından dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

5 FARKLI ÖZEL EKİP KURULDU

Onlarca kişiyle görüşen ekipler, Harun Canmaya'nın evli olan E.A., yönelik iddialar üzerine soruşturmayı derinleştirdi. Çalışmalarını bu yöne kaydıran ekipler,olay günü E.A.,'nın babasının evindeyken Harun Özyer'i konuşma bahanesiyle çağırdığını ve Özyer'in olay yerine arkadaşı İbrahim Canmaya ile birlikte gittiği öğrenildi.Bölgede çalışan 5 farklı özel ekip iki arkadaşın öldürüldüğü bölgede onlarca kişiyle görüşürken,Oğuzeli ve Karkamış İlçesi arasındaki tüm Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ve HTS kayıtları incelemeye aldı.Polis ekipleri E.A.'nın eşi Derviş A., babası İsrafil Kılıç ve kardeşleri Oğuz ve Uğur Kılıç'ın telefon sinyallerini takip etti.

Telefon sinyallerinin ardından Günçay Mahallesi'nde çalışmalarını derinleştiren Cinayet Büro Amirliği ekipleri cesetlerin gömülü olduğu yerden 5 kilometre uzakta hedefi şaşırtmak amacıyla yapıldığı düşünülen yanmış aracı buldu.Derviş A.'nın itirafları üzerine eşinin kardeşleri ve kayınbabasınında aralarında bulunduğu 5 kişi daha gözaltına alan ekipler,cesetlerin gömüldüğü bölgeyi öğrenerek yapılan kazı çalışması sonrası iki arkadaşın cesedine ulaştı.

Devriş A.,'nın itiraflarını ardından eşi E.A.'nın babası İsrafil K., ve çocukları Oğuz ve Uğur K., gözaltına alındı.Emniyetteki sorgulamalarının şüphelilerin adliyeye sevk edildiği öğrenildi