İHA DÜŞTÜ

İHA DÜŞTÜ

http://www.youtube.com/embed/eYMQPfHt9Vk Alınan bilgilere göre bugün Nizip ilçesine bağlı Sarıkoç köyü semalarında deneme uçuşu yapan ve Türk Silahlı Kuvettelerine ait olduğu öğrenilen İnsansız hava aracı, henüz belirlenmeyen bir nedenden dolayı havada kısa bir süre manevra yaptığı sırada belli bir süre sonra köye yakın fıstık bahçesine düştü.

 

Aracın düştüğünü gören köylüler, fıstık bahçesine giderek düşen insansız hava aracını Jandarma’ya bildirdi.

 

Aracın düştüğü yere gelen askeri yetkililer olay yerinde yaptıkları incelemelerin ardından araca ait parçaları alarak köyden ayrıldılar.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan köy Muhtarı Hasan Naim, öğle saatlerinde köyümüzün üzerinde dolaşan bir aracın olduğunu fark ettik yalnız çok alçak uçuyordu tam izlediğimiz sırada aracın köyün 300 metre ilerisine düştüğünü fark ettik ve durumu Jandarmaya bildirdik olay yerine gelen yetkililer yaptıkları incelemede hava uçuş yaptığı sırada düşen aracın insansız hava aracı olduğunu tespit ederek aracı alıp götürdüler’’ dedi.

 

Faruk Naim ise, insansız hava aracının önce çok alçaktan gittiğini ancak aracın kendilerini fark etmesi üzerine yükseldiğini bu sırada biz çekindik nedir diye ama kısa bir süre sonra aracın fıstık bahçesine düştüğünü gördük ve durumu yetkililere bildirdik. Olay yerine gelen yetkililer, yaptıkları incelemenin sonunda aracı alarak köyden ayrıldılar dedi.