Gastroantep Festivaline Açıkgöz 27 Fıstıkçılık Damga Vurdu

Gastroantep Festivaline Açıkgöz 27 Fıstıkçılık Damga Vurdu

Gastroantep Festivaline Açıkgöz 27 Fıstıkçılık Damga Vurdu

Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep’te düzenlenen 4’üncü Uluslararası Gastronomi Festivali’nde tanıtım standıyla yerini aldı. Gaziantep ve birçok ilin eşsiz yöresel lezzetlerin de yer aldığı Antep Fıstığının tanıtıldığı Açıkgöz 27 Fıstıkçılık stantına ise yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehrin özgün kültürünü ve eşsiz lezzetlerini tanıtmayı sürdürüyor. Bu kapsamda, Gaziantep’te düzenlenen 4’üncü Uluslararası Gastronomi Festivali’nde kurulan stantlar ve Gaziantep ve Nizip İlçesini temsil eden Antep Fıstığının özgün lezzetini katılımcılarla buluşturdu.
Antep fıstığı çeşitleri, fıstık ezmesi ve fıstık reçeli gibi geleneksel Gaziantep ürünlerinin sergilendiği stantta katılımcılar için büyük  ilgi görüyor. Açıkgöz 27 Fıstıkçılık standı, festivalin tamamlanacağı 18 Eylül Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Açıkgöz 27 Fıstıkçılık işletmeleri İşyeri sahibi Abdurrahman Açıkgöz ve oğlu Necmettin Açıkgöz, amaçlarının Gaziantep ve Nizip'i Antep Fıstığını Türkiye'ye ve Dünya'ya tanıtarak iyi bir pazar oluşturmak olduğunu söyledi.