EĞİTİM SENDİKALARI ÖĞRETMENE YAPILAN SALDIRIYI PROTESTO ETTİ

EĞİTİM SENDİKALARI ÖĞRETMENE YAPILAN SALDIRIYI PROTESTO ETTİ

http://www.youtube.com/embed/iYFWPZaxfDo Nizip’te eğitim sendikalarına üye bir grup, ilçe merkezinde bir öğretmenin darp edilmesini protesto etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde toplanan Türk Eğitim Sen, Eğitim-Sen, Eğitim İş ve Aktif Eğitim Sen üyesi grup, ilçe merkezindeki Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde beden eğitimi öğretmenliği yapan bir öğretmene öğrenci velisi tarafından yapılan saldırıyı kınayan pankartlar açarak olayı protesto ettiler.

 

Türk Eğitim Sen İlçe Başkanı Ali Kılıç, çocukları eğitmekten başka amacı olmayan öğretmenlere yönelik saldırıları kınamak için toplandıklarını, konuya olan önemin anlatılması için de tek bir ses çıkmasını istediklerini belirtti.

 

Son dönemlerde okullardaki şiddet olaylarının giderek artış gösterdiğini ifade eden kılıç,

 

‘’Öğretmenlere yönelik şiddet olayları olağan hale gelmektedir. Bu nedenle her geçen gün artan şiddet olaylarına önlem alınmadığı sürece bu şiddet olayları kronik hale gelecektir. Bunun sonucudur ki, okullarımızdaki eğitimin en önemli kahramanları olan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanları, her gün fiziki bir saldırıya maruz kalmaktadır. Bu saldırılar bazen siviller, bazen veliler, bazen de öğrenciler tarafından olmaktadır. İlçemizde bunun son örneği bir lisede yaşanmış ve değerli bir öğretmen arkadaşımız bir veli tarafından saldırıya uğramıştır.  Bizler bu tür olayların son olmasını ve  okullarda yaşanan şiddet olaylarının önüne geçebilmek için tüm ilgili kesimleri sorumlu davranmaya çağırıyoruz’’ diye konuştu.