‘Çocuklar Kadim Oyunlar Şenliği' Coşkuyla Yapıldı

‘Çocuklar Kadim Oyunlar Şenliği' Coşkuyla Yapıldı

Nizip İlçe Müftüsü Selahattin Özçelik öncülüğünde, İlçe Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Emin Deniz, Hz. Fatma Kur’an Kursu Öğreticisi Leyla Helvacı ve Hz. Asiye Kur’an Kursu Öğreticisi Fatma Avcı Koordinatörlüğünde, Nizip Kapalı Spor Salonunda ‘4-6  Yaş Çocuklar Kadim Oyunlar Şenliği' düzenlendi.

Program İstiklal marşı ve 4-6 Yaş Kur’an kursu öğrencilerden Mustafa Selim Demir’ in Kur’an tilavetiyle başladı.  Şenliğe dair bilgi veren İlçe Müftüsü Selahattin Özçelik, “Proje kapsamında 4-6 yaş öğrencilerimiz, yetişkin öğrencilerimiz tarafından kendilerine öğretilen halat çekme, balon oyunu, çuval oyunu, top oyunu gibi geleneksel oyunları oynadı. Bu sayede 4-6 yaş grubu öğrencilerimiz kadim oyunları teyzelerinden, ninelerinden, dedelerinden velhasıl büyüklerinden öğrenme imkanı buldular.” dedi.

Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar katılımcılara hitap etti.  4-6 yaş Kur'an kurslarının önemini  değinen Kaymakam Çağlar, emeği geçen herkesi tebrik etti.  

Nizip Belediye Başkanı  Mehmet Sarı, çocuklar ve aileleri ile bir süre sohbet ederek eğitimlerine katkı sunan din görevlilerine ise teşekkür etti. 

Şenlik sonrası çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.