Belediye Başkanı Sarı’dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Belediye Başkanı Sarı’dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Belediye Başkanı Sarı’dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı


Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı,  24 Temmuz ‘’Gazeteciler ve Basın Bayramı’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Belediye Başkanı Sarı, mesajında, gazetecilik mesleğinin sorumluluk isteyen bir meslek olduğunu kaydetti.
"Verdikleri emek, çaba ve gayretle basın mensuplarının meslek grupları arasındaki yeri takdire şayandır" ifadelerini kullanan Başkan Sarı, "Toplumsal değerlere, hukuka ve basın meslek ilkelerine uygun şekilde kamuoyunu yaşanan gelişmelerden haberdar eden basın, toplumun doğru bilgilendirilmesi, ülkemizin daha fazla gelişmesi ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır. “dedi.
Mekan ve mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan basın mensuplarının demokrasi noktasındaki önemini de 2016 yılında yaşanan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde daha çok anlaşıldığını belirten Sarı, şunları dile getirdi:
"İlçemizde kamuoyunu aydınlatma konusunda önemli bir görev üstlenen yerel basın kuruluşlarının, toplumsal değerlere saygıyı temel alan bir anlayış içerisinde ilçemizin tanıtımı, kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulması noktasındaki katkıları göz ardı edilemez. Bu duygu ve düşüncelerle hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, başta Nizip’te görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyorum." Dedi.