Amatör Spor Haftası Başladı

Amatör Spor Haftası Başladı

Her yıl Ekim ayının ilk haftası tüm yurtta kutlanan Amatör Spor Haftası 4-10 Ekim tarihlerinde kutlanacak.

Nizip'de kurumlarla işbirliği halinde dolu dolu bir program hazırlanırken, her yıl olduğu gibi hedef, hafta boyunca gerçekleşecek kutlama ve etkinliklerle amatör spor branşlarına dikkat çekmek olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek için her sezon öncesi yapılan Amatör Spor Haftası bu sene 4-10 Ekim tarihlerinde kutlanıyor.

Nizip Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün koordinesinde paydaş kurumlarla işbirliği halinde hazırlanan sportif etkinlikler düzenlenecek. 


Bu yıl 04-10 Ekim tarihlerinde kutlanacak Amatör Spor Haftası açılış töreni Amatör Spor Kulüpleri yöneticileri, Antrenörler, Sporcular ve vatandaşların katılımıyla Nişzip ilçe Stadyumunda gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızı okumasının ardından Nizip Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ömer Faruk Yakar, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla “Amatör Spor Haftası” her yılın Ekim ayında çeşitli faaliyetler ile kutlanacağını söyledi. Yakar, Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde insanların spora kazandırılması, özellikle çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimizdir. Amatör sporlar, çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutan birlik, beraberlik, mücadele duygularını aşılayan önemli bir olgudur. Yine gençlerimiz spor ile birçok zorluğun üstesinden gelebilir, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarını sağlıklı ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak garanti altına alabiliriz.
Bu bilinçle hareket ederek halkımızın, çocuklarımızın ve gençliğimizin spor yapmasına, onlara sağlıklı yaşam biçimi sunmasına yardımcı oluyoruz. Bütün halkımızı bu amaç için Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüzün tüm imkanlarını kullanmaya davet ediyorum.
Yakar, Amatör spora yıllarca hizmet eden kendisini spora ve gençlere adayan, çevresinde spora gönül vermiş insanları harekete geçiren, gençlerin spor yapmasını ve müsabakalara katılmasını her türlü zorluğa rağmen sağlayan, amatör spora hizmet eden yöneticisinden, antrenörüne kadar emeği olan herkese şükranlarımı sunuyor, sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyor, Amatör Spor Haftanızı tekrar kutluyorum.” dedi. 

Açılış konuşmalarının akabinde Nizip Gücü Spor Kulübü Başkanı Murat Kekçe ve Baş Antranör Ayhan Öztürk. öncülüğünde Kübra çelik-Mert Enes  Demir Wushu sanda (lapa gösterisi), Feride Kılıç, Hilal Dokuyucu,İrem Öztürk Wushu Taolu 3’lü canquan (boş el), Kübra Ataoğlu, Beyza Bozkurt 2’li 32 form canquan (boş el), Feride kılıç, Hilal Dokuyucu,İrem Öztürk 3 lü saholin jien(kılıç), Mikail Taşkesen Saholinquan (boş el) gösterisi sundular.